Obserwuj nas

Newsy

Jesienno-zimowa ramówka, czyli co nowego na ŁączyNasDart.pl

O wielu rzeczach w życiu można powiedzieć, że “nie lubią próżni”. Tak jest z serwisem ŁączyNasDart.pl. W najbliższych miesiącach chcemy wam dostarczyć nowych treści i poszerzyć wiedzę!

Zadaniem portalu informacyjnego nie jest tylko dostarczanie świeżych wiadomości, ale również kreowanie opinii, poszerzanie horyzontów i wiedzy na temat wielu zagadnień. Takie zadanie postawiliśmy także sobie i teraz chcemy zaproponować zupełnie nowe treści i cykle, które zagoszczą na łamach serwisu w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Cztery kolory reprezentują cztery zupełnie nowe formaty, które będą uderzać w różne zagadnienia związane z dartem. Będziemy “dotykać” zagadnień ze światowego podwórka, spróbujemy zastanowić się nad tym, jak bawić się grą w lotki, ale także sprawdzimy, czy będąc amatorskimi zawodnikami, możemy zachowywać się profesjonalnie. O co chodzi? Już tłumaczę…

PROFIT DARTERSKI

Kto powiedział, że gra w darta jest prosta? Że to tylko i wyłącznie machanie lotką do tarczy i liczenie na to, że spędzenie przy linii rzutu określonej liczby godzin da nam odpowiednie wyniki i uczyni każdego z nas mistrzem świata albo chociaż mistrzem własnego podwórka? Czas wreszcie zadać inne pytanie. Czy aby na pewno dart to tylko kwestia treningu z lotkami w dłoni?

O to też będziemy zahaczać, ale chcemy tę wiedzę zgłębić. Jeśli dart ma stawiać się czymś więcej niż tylko rozrywką do piwa, to chcemy zastanowić się, czy jako zawodnicy możemy się lepiej “prowadzić”? Jak dieta i ćwiczenia fizyczne mogą wpłynąć na grę? Co robić, czego unikać, jak odpoczywać, kiedy “przycisnąć” odrobinę bardziej? Postaramy się wprowadzić was w zakamarki świadomości darterskiej, które odwiedzane były przez nielicznych. Spróbujemy przekonać, że nasz sport może łączyć się z profesjonalizmem.

Co tydzień będziemy oddawać głos ekspertom w swoich dziedzinach, którzy wskażą nam odpowiednie ścieżki rozwoju. Co więcej – damy wam pole do zadawania pytań, bo po każdym tekście, których publikację zaplanowaliśmy na wtorki, będziemy zbierać wasze wątpliwości i rozterki. Podsumujemy je w sobotnim “suplemencie”, aby jeszcze bardziej wyczerpać dany temat. Liczymy na wasze zaangażowanie!

PoDręCznik

Tak, tak – te duże, czerwony litery znalazły się tutaj nieprzypadkowo. Mimo tego, że interesujemy się tym sportem i oglądamy wiele spotkań, to nadal niektóre zakamarki światowego darta są dla nas trudne do rozgryzienia. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego dany zawodnik zakwalifikował się do turnieju, a tydzień później już go nie ma w stawce? Skąd się w ogóle biorą zawodnicy w danych rozgrywkach i jak działa system rankingowy? Co w darcie wolno, a czego nie? Mamy dobrą wiadomość. Następuje kres waszej niewiedzy!

W PoDręCzniku wyjaśnimy wam wszystkie najważniejsze zagadnienia. To książka, do której zawsze będzie można zajrzeć, gdy myśl “dlaczego Krzysztof Ratajski nie gra w tym turnieju?” nie da wam spać. Będzie leżeć zawsze obok, gdy nie da wam żyć kwestia, kiedy możemy zaliczyć i punktować daną lotkę. W skrócie – przeprowadzimy za rękę przez korytarze PDC, pootwieramy parę drzwi i pokażemy najważniejsze rzeczy. Z podręcznikiem do darta zawsze będziecie przygotowani na niespodziewane pytania i zagadnienia!

D’ART

Czy dart może być sztuką? Jeszcze jak! Sztuką przezwyciężania słabości. Sztuką poszukiwania własnych dróg przy tarczy. Sztuką zachowania spokoju i chłodnej głowy. Sztuką kreatywności, aby umilić treningi i cieszyć się grą.

D’ART to towarzystwo sportowe. To knajpa za rogiem, w której wypijecie herbatę przy stoliku, pod który musicie podłożyć paczkę po papierosach, aby się nie bujał. To agora, na której następuje wymiana myśli, wrażeń i doświadczeń, a każdy ma rację. To klub poetycki, w którym każdy przychodzi ze swoim limerykiem, po czym wszyscy wspólnie ronimy łzy wzruszenia, wspominając twórczość Juliusza Słowackiego. W skrócie: miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie i wymieniamy doświadczenia, zarażając naszą pasją.

Ten cykl oddajemy wam. A co dokładnie się w nim znajdzie? Chcemy wiedzieć jak bawicie się dartem. Macie swoje ulubione gry? A może wymyśliliście własną, dzięki której jesteście w stanie rozwijać umiejętności? Wpadliście na genialny sposób jak oszukać własną głowę, dzięki któremu nie stresujecie się na turniejach? Piszcie! Chcemy zebrać wasze doświadczenia, wasze historie, które mogą być inspiracją dla pozostałych. Pragniemy sprawdzić jak grają ludzie w centrum Warszawy oraz ci przy wiejskich uliczkach na Podkarpaciu. Kreatywność to cecha, która jest wymagana w wielu dziedzinach życia i niezbędna, aby czerpać radość również z darta.

OGNIEM I GROTEM

Wojownicy Internetu! Czarodziejki mediów społecznościowych! To już czas! Będzie ostro. Niech każdy uzbroi się w pancerz, wybierze odpowiednią broń, bo nie będziemy brać jeńców. Wszyscy lubimy dyskutować, prawda? Jako ludzie często zabieramy głos w tematach, na których niekoniecznie się znamy, ale pragniemy po prostu mieć własne zdanie. Przyjemność sprawia nam wygrywanie dyskusji i “wyjaśnianie” oponentów zza innej klawiatury.

Plan jest taki: my zbieramy chrust, wy przynosicie zapałki, a później wszyscy wspólnie patrzymy jak płonie. Dlaczego Michael van Gerwen jest najlepszym zawodnikiem w historii? Czemu gra w grupach podczas lokalnych turniejów to strata czasu? Dzięki czemu soft jest lepszy od steela?

Czy już wasza twarz poczerwieniała, nogi zdrętwiały, a dłonie zacisnęły się w pięści i macie ochotę udowodnić, że wygaduję bzdury? Wspaniale! Zakładaj hełm, zbroję i będziemy się bić! W “Ogniem i grotem” przedstawimy różne punkty widzenia – często niepopularne, aby dać pretekst do ważnej wymiany zdań i wyjaśnienia wielu palących kwestii. Mamy świadomość, że być może będzie to kres niektórych przyjaźni, ale… czego nie robi się dla połechtania własnego ego?

To i jeszcze więcej czeka na was w najbliższych miesiącach na Łączy Nas Dart. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy się bawić, poszerzać wiedzę, ale także kłócić i wyciągać z tego właściwe wnioski. Jesteśmy tu, by dobrze się bawić i jednocześnie scalać nasze środowisko, udowadniając, że jest o nas coraz głośniej. Proszę Państwa, zapraszamy do wspólnej zabawy; już niebawem w naszym serwisie!

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Hussar

    25 września, 2023 o 14:28

    Super pomysł!
    Czekałem na to od dawna!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona