Obserwuj nas

Newsy

W grze zostali tylko najlepsi – znamy ćwierćfinalistów European Touru w Budapeszcie!

Już tylko jedna sesja dzieli nas od poznania zwycięzcy przedostatniego turnieju z cyklu European Tour w sezonie 2023. Do ćwierćfinału zawodów na Węgrzech awansowali główni faworyci: Luke Humphries i Gerwyn Price poradzili sobie bez większych problemów, a Michael van Gerwen wyszedł zwycięsko z batalii z Jonnym Claytonem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Na start sesji kolejny wielki krok w kierunku World Grand Prix wykonał Luke Woodhouse. Po świetnej grze Anglik pokonał Petera Wrighta, tracąc przy tym zaledwie dwa legi. Po tym spotkaniu Woody przeskoczył Giana van Veena w rywalizacji o WGP, oczekując tylko na ostateczny wynik Holendra w spotkaniu z Damonem Hetą. Z tej batalii zwycięsko wyszedł Australijczyk, niemalże przyklepując awans Woodhouse’a do turnieju w Leicester. Choć zwycięstwo bynajmniej nie było poza zasięgiem van Veena, w tym meczu 21-latek zagrał po prostu słabo.

Mecz pełen kontrastów oglądaliśmy podczas rywalizacji Luke’a Humphriesa z Martinem Schindlerem. Anglik wygrał 6:1 na 106-punktowej średniej – co samo w sobie nie jest niespodzianką. Inna rzecz, że Cool Hand był tego popołudnia w na tyle złym stanie zdrowotnym, że nie mógł nawet standardowo przywitać się z sędziami! Ból pleców i grymasy po każdej kolejce okazały się jednak nieinwazyjne, a sam 28-latek zapowiedział walkę o tytuł do samego końca.

Świetną formę z wczoraj podtrzymał Gerwyn Price, który w pojedynku z Joe Cullenem ani razu nie pomylił się na wartościach podwójnych, kończąc na średniej nieco poniżej 100 punktów. Jeśli do czegoś można się przyczepić w grze Walijczyka, to do relatywnie wielu lotek poza sektorem.

Ze słabej strony po raz kolejny pokazał się Michael Smith, którego wyeliminował rewelacyjnie punktujący Mike de Decker. O sensację pokusił się także Scott Williams, który po deciderze wyeliminował Danny’ego Nopperta.

Prawdziwy spektakl otrzymaliśmy w przedostatnim meczu sesji pomiędzy Michaelem van Gerwenem a Jonnym Claytonem. Obaj panowie skończyli na ponad 100-punktowych średnich, ale w ostateczności to Holender wyszedł z tej batalii zwycięsko. Choć Walijczyk wykorzystał niemal wszystkie pomyłki van Gerwena na podwójnych, koniec końców trzykrotny mistrz świata doprowadził mecz do szczęśliwego końca dzięki brutalnej grze na punktacji.

Sesję zamknęło jednostronne starcie Dave’a Chisnalla z Rowbym-Johnem Rodriguezem, w którym Austriak po słabej grze zdołał ugrać tylko jednego lega.


Hungarian Darts Trophy 2023 – wyniki 1/8 finału:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Woodhouse (100,31) 6:2 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (11) Peter Wright (95,64)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries (106,17) 6:1 🇩🇪 (14) Martin Schindler (92,53)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (7) Gerwyn Price (99,40) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (10) Joe Cullen (90,93)

🇦🇺 (2) Damon Heta (85,31) 6:4 🇳🇱 Gian van Veen (86,57)

🇧🇪 Mike de Decker (98,73) 6:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (12) Michael Smith (92,49)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Williams (89,77) 6:5 🇳🇱 (13) Danny Noppert (91,41)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (8) Jonny Clayton (100,64) 5:6 🇳🇱 (9) Michael van Gerwen (103,89)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Dave Chisnall (98,10) 6:1 🇦🇹 Rowby-John Rodriguez (83,05)


Hungarian Darts Trophy 2023 – pary ćwierćfinałowe:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Woodhouse

🇦🇺 (2) Damon Heta – 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (7) Gerwyn Price

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Williams – 🇧🇪 Mike de Decker

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Dave Chisnall – 🇳🇱 (9) Michael van Gerwen

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona