Obserwuj nas

Newsy

Kolejny gracz zawieszony za ustawienie meczu. “To oszustwo, nie ma żadnych dowodów”

DRA nie próżnuje – poniedziałkowy wieczór przyniósł wieść o kolejnym zawodniku zawieszonym za ustawienie meczu w rozgrywkach MODUS Super Series. Tym razem padło na Jacka Maina, który miał celowo przegrać 0:4 z Lisą Ashton. Decyzja o zawieszeniu budzi jednak spore kontrowersje…

Źródło: MODUS Super Series

Cała sprawa rozbija się o pojedynek w fazie grupowej Super Series z 9 czerwca 2023 roku. Jack Main przegrał 0:4 z Lisą Ashton, kończąc z zaledwie 72-punktową średnią. Nie da się ukryć, że Anglik przez cały mecz zachowywał się dziwnie – sprawiał wrażenie, jakby miał jakiś problem z okiem. Main dotarł tylko do jednej próby na podwójnej, która została wyraźnie spudłowana. Wątpliwości wzbudziła także próba checkoutu ze 118 punktów, gdy pierwsza lotka niemal wpadła w podwójną dwudziestkę.

Na niekorzyść Anglika gra również fakt, że w tamtej edycji turnieju był to jego ostatni mecz – już przed startem nie miał szans na awans do sobotnich finałów, a zmagania w grupie C zakończył na czwartej pozycji. Pełne spotkanie można obejrzeć poniżej (początek w 4:16:07):

Darts Regulation Authority, organizacja odpowiedzialna na ustalanie zasad i przestrzeganie przepisów w rozgrywkach jej podległych, wskazała w oficjalnym oświadczeniu, że Main naruszył punkty 2.1.2 oraz 2.1.3 regulaminu dotyczącego zakładów bukmacherskich. Przepisy te dotyczą korupcji oraz wykorzystania informacji poufnych, czy raczej w tym przypadku “insiderskich” – Anglik mógł bezpośrednio wpłynąć na wynik meczu, w którym brał udział.

Z taką oceną sytuacji nie zgadza się Jack Langston – brytyjski influencer, w internecie znany jako The Darts Referee, a prywatnie przyjaciel zawieszonego dartera. “Jack Main został całkowicie oszukany, nie ujawniono nawet żadnych dowodów. Teraz musi przeżyć resztę życia z łatką oszusta nad głową, niezliczonymi negatywnymi wiadomościami i brakiem szacunku ze strony fanów i przyjaciół. Z całego serca wierzę, że nikogo nie oszukał. Mam nadzieję, że pewnego dnia przedstawi swoją wersję wydarzeń i żaden zespół prawniczy go za to nie pozwie. Koniec końców nie ma żadnych dowodów – jest tylko słowo przeciwko słowu” – napisał Langston na platformie X.

Zawieszenie potrwa do końca 2025 roku – przez ten czas Main nie będzie mógł brać udziału w żadnych turniejach podległych pod DRA. Został także obciążony kwotą 762 funtów. Nie jest to pierwszy przypadek zawieszenia za ustawianie meczów – w ostatnich latach zbanowani zostali także Kyle McKinstry, Wessel Nijman, Prakash Jiwa czy Andy Jenkins.

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama