Obserwuj nas

Newsy

Ratajski wśród zaproszonych do finałów World Series

Federacja PDC ogłosiła właśnie listę 16 graczy, którzy mają już zagwarantowany udział w turnieju World Series of Darts Finals. Dzięki ćwierćfinałowi podczas eventu w Warszawie, w turnieju telewizyjnym znalazło się również miejsce dla Krzysztofa Ratajskiego.

Źródło: Professional Darts Corporation

Finały World Series stanowią podsumowanie kilkumiesięcznego cyklu turniejów, w których najlepsi gracze globu mierzą się z lokalnymi gwiazdami. Oprócz zawodów w Polsce, tegoroczna rywalizacja toczyła się także w Bahrajnie, Danii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii.

Wśród 24 graczy biorących udział w turnieju finałowym, pewną kwalifikację już wcześniej miała czołowa ósemka rankingu World Series, w której znaleźli się:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Rob Cross
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (2) Gerwyn Price
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Michael Smith
🇳🇱 (4) Michael van Gerwen
🇧🇪 (5) Dimitri van den Bergh
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (6) Peter Wright
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Nathan Aspinall
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (8) Luke Humphries

Do tej pory nie było jasności co do tego, czym PDC będzie się kierować przy wyborze pozostałych uczestników turnieju finałowego. We wcześniejszych latach przyjmowano różne kryteria, ale tym razem ponownie postawiono na ranking World Series – ośmiu kolejnych graczy to zawodnicy, którzy zajęli miejsca 9-16:

🇦🇺 Damon Heta
🇳🇱 Danny Noppert
🇨🇦 Jeff Smith
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jonny Clayton
🇳🇱 Raymond van Barneveld
🇦🇺 Simon Whitlock
🇳🇿 Haupai Puha
🇵🇱 Krzysztof Ratajski

Dla Ratajskiego będzie to szansa na powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat – wtedy Polish Eagle zdołał dotrzeć do półfinału, nieznacznie przegrywając z Dimitrim van den Berghiem.

Stawkę uzupełni ośmiu graczy, którzy przejdą kwalifikacje dla posiadaczy kart – w tym miejscu otwiera się szansa także dla Radka Szagańskiego i Krzysztofa Kciuka. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się 6 września.

Finały World Series rozegrane zostaną w Amsterdamie. Zawody potrwają trzy dni: od 15 do 17 września.

2 komentarze

1 Komentarz

  1. ratajskisieskonczyl

    22 sierpnia, 2023 o 10:00

    mam zle wspomnienia! to tutaj sie rataj, ze tak powiem, ZESZCZAL! w koncowce meczu z van den bergiem! a prowadzil 8-7, przerwa i ciach! przestal grac cokolwiek! juz drugiej takiej szansy na final nigdy nie bedzie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona