Obserwuj nas

Newsy

Dobra wiadomość dla Ratajskiego – potwierdzone rozstawienia ET11-12

We wrześniu rozegrane zostaną kolejne dwa turnieje cyklu European Tour. Najpierw zawitamy do Jeny, która jest gospodarzem German Darts Open, a następnie przeniesiemy się do Budapesztu i tamtejszego Hungarian Darts Trophy.

Źródło: PDC

We wtorkowe popołudnie PDC podało listę rozstawionych darterów dwóch najbliższych eventów European Touru. Publiczność niemiecka na scenie w Jenie będzie musiała się pogodzić z nieobecnością największych gwiazd. Otóż, z Top 16 Pro Tour Order of Merit wyjazd do Niemiec odpuścili sobie Gerwyn Price, Jonny Clayton, Michael van Gerwen oraz Michael Smith. W wyniku braku aż czterech zawodników swoją szansę dostali Jose de Sousa, Ross Smith, Andrew Gilding oraz Krzysztof Ratajski. Polak w Jenie będzie rozstawiony z numerem 16 i rozpocznie zmagania od 2.rundy. Z drugiej strony do turnieju na Węgrzech swój udział zgłosiło całe zestawienie zawodników z najlepszej 16-stki rankingu Pro Touru. Kwalifikacje dla posiadaczy kart odbędą się już w najbliższy poniedziałek po dwóch dniach zmagań podłogowych w Hildesheim. W eliminacjach do obu turniejów udział wezmą Krzysztof Kciuk oraz Radek Szagański. Trzeci z Polaków, Krzysztof Ratajski, jest oczywiście zwolniony z walki o ET11, ale naturalnie weźmie udział w kwalifikacjach do ET12.

GERMAN DARTS OPEN (Jena, 8-10 września), rozstawieni zawodnicy:

1. Dave Chisnall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
2. Damon Heta 🇦🇺
3. Luke Humphries 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
4. Dirk van Duijvenbode 🇳🇱
5. Josh Rock 🍀
6. Rob Cross 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
7. Joe Cullen 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
8. Peter Wright 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿
9. Danny Noppert 🇳🇱
10. Martin Schindler 🇩🇪
11. Nathan Aspinall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
12. Ryan Searle 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
13. Jose de Sousa 🇵🇹
14. Ross Smith 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
15. Andrew Gilding 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
16. Krzysztof Ratajski 🇵🇱

HUNGARIAN DARTS TROPHY (Budapeszt, 22-24 września), rozstawieni zawodnicy:

1. Dave Chisnall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
2. Damon Heta 🇦🇺
3. Luke Humphries 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
4. Dirk van Duijvenbode 🇳🇱
5. Josh Rock 🍀
6. Rob Cross 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
7. Gerwyn Price 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
8. Jonny Clayton 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
9. Michael van Gerwen 🇳🇱
10. Joe Cullen 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
11. Peter Wright 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿
12. Michael Smith 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
13. Danny Noppert 🇳🇱
14. Martin Schindler 🇩🇪
15. Nathan Aspinall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
16. Ryan Searle 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

Dla Polskiego Orła będzie to pierwszy turniej w tym sezonie, gdzie będzie rozstawiony w drugiej rundzie. Polak jest obecnie na 20. miejscu w rankingu Pro Touru i wspominał już, że powrót do najlepszej 16-stki jest jego celem na ten rok. Niestety do 16. Ryana Searle’a traci aż £14,25 tys. W dość niepewnej sytuacji The Polish Eagle jest również w wyścigu o European Championship. Po dziewięciu eventach zajmuje 29. miejsce z £14,75 tys. na koncie, a najgroźniejszymi zawodnikami bez prowizorycznej kwalifikacji wydają się być Ricardo Pietreczko i Madars Razma, tracący do Ratajskiego kolejno £2,5 tys. i £3,25 tys.

Lp.GraczZarobki
29.Krzysztof Ratajski14,750
30.Chris Dobey14,000
31.Gian Van Veen13,250
32.Matt Campbell12,750
33.Ian White12,500
34.Ricardo Pietreczko12,250
35.Madars Razma11,500

 

Pozostali Polacy w rankingu European Touru niestety wyglądają gorzej niż źle. Radek Szagański i Krzysztof Kciuk nie zapewnili sobie żadnej kwalifikacji do jakiegokolwiek eventu, a nieposiadający karty zawodniczej Tytus Kanik raz wygrał turniej eliminacyjny dla wschodniej Europy, ale podczas turnieju w Monachium nie dał się zapamiętać z dobrego występu (grając na średniej 78,96 przegrał 1-6 z Gildingiem). Sebastian Białecki z kolei dwa razy zapewniał już sobie udział w European Tourze, lecz jeszcze ani razu nie pojawił się na scenie. Najpierw wycofał się z turnieju w Riesie na przełomie marca i kwietnia, a drugi raz dopiero nadejdzie, gdyż w czerwcu 19-latek zwyciężył na Węgrzech w kwalifikacjach do ET12 w Budapeszcie.

Ostatni event cyklu europejskiego odbędzie się 13-15 października w Hildesheim. Do Niemiec bilet zapewnili już sobie Darryl Pilgrim, Jelle Klaasen (kwalifikacje dla zawodników zrzeszonych) oraz Patrik Kovacs (kwalifikacje dla wschodniej Europy). Posiadacze kart w walce German Darts Championship zmierzą się 6 września, a dwóch dodatkowych reprezentantów gospodarzy poznamy 12 października.

ZOBACZ TEŻ
Wade: wygrałem więcej niż ktokolwiek poza Taylorem i van Gerwenem
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama