Obserwuj nas

Newsy

Weekendowe Playersy bez Smitha, Claytona i van Gerwena. Na starcie komplet Polaków

Federacja PDC ogłosiła listę graczy, którzy wezmą udział w najbliższych turniejach podłogowych w niemieckim Hildesheim. Oprócz weekendowej rywalizacji w ramach cyklu Players Championship, na poniedziałek zaplanowano także dwa turnieje kwalifikacyjne do zawodów European Touru.

Źródło: Professional Darts Corporation

Do licznych absencji wśród gwiazd światowej czołówki podczas turniejów podłogowych zdążyliśmy się już przyzwyczaić – szczególnie, jeśli turnieje rozgrywane są w Niemczech. Nie inaczej było i tym razem. W Hildesheim nie zobaczymy aż pięciu graczy z czołowej “10” rankingu Order of Merit. Wśród największych nieobecnych najbliższego weekendu znajdują się Michael Smith, Gary Anderson, Jonny Clayton i Michael van Gerwen. Poza wymienioną wyżej czwórką, w grze nie zobaczymy również Luke’a Humphriesa, Ryana Searle’a i Danny’ego Nopperta.

Szczególnym zaskoczeniem nie jest fakt, że na liście zapisanych brakuje również Coreya Cadby’ego oraz Christiana Pereza. Po wygraniu karty w styczniowym Q-Schoolu, Australijczyk ani razu nie zawitał jeszcze na jakikolwiek event organizowany przez PDC. Filipińczyk z kolei zagrał dotychczas w dwóch turniejach podłogowych, osiągając ćwierćfinał w jednym z nich. Choć Perez zarzeka się, że problemy z wizą są już dla niego przeszłością, w temacie jego obecności w Pro Tourze zmieniło się raczej niewiele.

Podczas turniejów w Hildesheim nie zobaczymy także Adriana Lewisa. W kwietniu dwukrotny mistrz świata ogłosił przerwę w zawodowych startach i od tego czasu pozostaje nieaktywny. Stawkę nieobecnych uzupełniają Jamie Clark, Devon Petersen oraz Callan Rydz – gracze wciąż poszukujący swojej optymalnej formy.

Luki wynikające z absencji posiadaczy kart wypełnią najwyżej sklasyfikowani gracze Challenge Touru, m. in. Andy Boulton, Jelle Klaasen, Wesley Plaisier czy będący w życiowej formie Darryl Pilgrim. Pełna lista dostępna jest na oficjalnej stronie PDC.

O kolejne pieniądze w ramach cyklu Pro Tour powalczą również trzej Polacy – Krzysztof Ratajski, Radek Szagański i Krzysztof Kciuk. Każdy z naszych reprezentantów ma w tym momencie prowizoryczne miejsce w Players Championship Finals, gdzie awans uzyskuje 64 najwyżej sklasyfikowanych graczy w rankingu turniejów podłogowych. Polacy wezmą również udział w poniedziałkowych eliminacjach do dwóch turniejów European Touru – z drobnym wyjątkiem w postaci Ratajskiego, który ma już pewny awans i rozstawienie do zawodów w Jenie.

Harmonogram

26.08 (sobota) – Players Championship 17 (K. Ratajski, R. Szagański, K. Kciuk)

27.08 (niedziela) – Players Championship 18 (K. Ratajski, R. Szagański, K. Kciuk)

28.08 (poniedziałek) – Kwalifikacje do European Tour 11 (R. Szagański, K. Kciuk)

28.08 (poniedziałek) – Kwalifikacje do European Tour 12 (K. Ratajski, R. Szagański, K. Kciuk)

Transmisje części meczów w ramach turniejów Players Championship dostępne będą w serwisie PDC.TV. Wyniki na żywo ze wszystkich czterech eventów będzie można śledzić za pośrednictwem portalu DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona