Obserwuj nas

Newsy

Legenda ma radę dla Littlera. “Albo schudnie, albo nie pogra zbyt długo”

Grono osób starających się doradzić Luke’owi Littlerowi na początku jego zawodowej przygody stale się powiększa – tym razem wsparcie przyszło z dość nieoczekiwanej strony. Trzykrotny finalista mistrzostw świata Peter Manley niepokoi się o nadwagę młodego Anglika. Jak przyznał w rozmowie z Daily Star przytoczonej przez serwis dartsnews.com, on sam ma spore doświadczenie w tym temacie.

Źródło: PDC / Chris Ibbotson

Peter Manley przez lata był znany z szerokiej postury, która mimo wielkich sukcesów w świecie darta, koniec końców doprowadziła go do niewydolności serca. To zmusiło Anglika do zmiany stylu życia, co doradza także Littlerowi.

Luke Humphries bardzo przypomina mi Luke’a Littlera. Gdy on po raz pierwszy wchodził na scenę, wyglądał tak naturalnie… Zupełnie jak Adrian Lewis – w jego przypadku też od razu wiedziałeś, że coś w karierze zdoła wygrać – stwierdził Manley. Później przytoczył Humphriesa jako przykład wzorowej transformacji – w czasie pandemii Cool Hand Luke schudł o ponad 20 kilogramów.

Littler też będzie musiał trochę schudnąć. Jestem dużym gościem i wiem to z autopsji. Spójrz na Humphriesa – wygląda dobrze i zdrowo. Wiem, że miał problemy lękowe i nie potrafił radzić sobie z presją, ale przebrnął przez to. Moim zdaniem jeśli Littler nie będzie ostrożny i o siebie nie zadba, to nie wytrwa zbyt długo. I nie będzie dobrze wyglądał, a przecież chcesz wyglądać dobrze – podkreślił.

61-latek twierdzi także, że wizerunek darta zmienił się na przestrzeni lat – pod względem fizycznym gracze wyglądają znacznie lepiej niż dawne legendy. – Kiedyś darterzy byli grubymi ludźmi, którzy pili piwo. To się zmienia. Spójrz na Gerwyna Price’a – byłego gracza rugby. Dzisiejsi gracze są w stanie wytrzymywać więcej, potrafią grać turnieje od 10 do 18. Dni są długie, więc im jesteś zdrowszy, tym bardziej potrafisz utrzymywać wysoki poziom koncentracji przez długi czas – zakończył.

Dla 17-latka pierwszym zawodowym testem związanym z graniem przez długie godziny będą nadchodzące turnieje Players Championship. Dwa pierwsze zostaną rozegrane w dniach 12 – 13 lutego.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona