Obserwuj nas

Newsy

„Littler zasłużył na pierwsze miejsce” – Humphries na finiszu Premier League

Cztery wygrane kolejki, 2. miejsce w klasyfikacji generalnej – Luke Humphries ma za sobą bardzo udany debiut w Premier League. Dla PDC.tv wypowiedział się o dotychczasowych występach w PL, a także o czekającym go londyńskim finale.

Źródło: Professional Darts Corporation

W swoim pierwszym meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Premier League Luke Humphries zagra z Gerwynem Price’em, który od kilku tygodni nie ma już szans na miejsce w czołowej czwórce cyklu. Aktualny mistrz świata w rozmowie z PDC.tv przyznał, że po cichu myśli już o finałowym wieczorze.

Finał tegorocznej Premier League zostanie rozegrany 23 maja w londyńskiej O2 Arenie. – Do występu w O2 zostało niewiele czasu, więc jestem po prostu szczęśliwy, że gram dobrze – stwierdził Anglik.

Zeszłotygodniowa wygrana w Leeds wpłynęła na dobry nastrój Cool Hand Luke’a. – Miałem ostatnio kilka meczów, w których nie wszystko poszło po mojej myśli, ale najważniejsze jest to, jak się odbudowujesz, a w zeszłym tygodniu grałem naprawdę dobrze – wspomniał. – Niezależnie od Premier League był to dla mnie ważny wieczór, a wsparcie, jakie otrzymałem, było absolutnie niesamowite.

Humphries wciąż ma minimalne szanse na pierwsze miejsce w klasyfikacji przed play-offami. Stanie się tak, tylko jeśli łącznie spełnione zostaną dwa warunki – Luke Littler przegra z Peterem Wrightem w swoim ćwierćfinale, a Humphries tak jak tydzień temu wygra turniej.

Ukończenie fazy zasadniczej na pierwszym miejscu byłoby oczywiście ogromnym osiągnięciem – przyznał Humphries.  – Dla mnie najbardziej liczy się kwalifikacja do play-offów w Londynie. Jeśli Luke Littler zajmie pierwsze miejsce to na to zasłużył – był fantastyczny – zakończył.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama