Obserwuj nas

PDC

Luke Humphries zostanie mistrzem świata PDC…*

*…jeśli pójdzie w ślady Michaela Smitha z zeszłego roku – wtedy to „Bully Boy” wygrał MŚ rozpoczynające się niecały miesiąc po triumfie w Grand Slamie. Zakończone wczoraj rozgrywki to dobry moment, aby zobaczyć jak w przeszłości w mistrzostwach świata radzili sobie zwycięzcy Wielkiego Szlema.

Luke Humphries z trofeum za wygranie World Grand Prix

Grand Slam of Darts – jedna z najważniejszych darterskich imprez jesieni i jeden z ostatnich momentów, kiedy światowa czołówka mierzy się przed „crème de la crème” sezonu, a więc mistrzostwami świata. Obserwując listopadowe zmagania zastanawiamy się, czy zawodnicy, którzy z dobrej strony pokazali się w Wolverhampton, zagrają z równie wielką determinacją i sukcesami w Alexandra Palace.

W 17 dotychczas rozegranych edycjach Wielkiego Szlema triumfowało ośmiu różnych zawodników. Najlepsi w Grand Slamie czterokrotnie zwyciężali później w mistrzostwach świata. Jako jedyni dokonali tego:

Phil Taylor – 2008/2009 oraz 2009/2010

Michael van Gerwen – 2016/2017

Michael Smith – 2022/2023

Dodatkowo, Phil Taylor, jako zwycięzca GS w 2014 roku ma na swoim koncie finał MŚ w 2015. Wówczas pokonał go Gary Anderson.

Zwycięzcy Grand Slam dziesięciokrotnie na szesnaście dotychczasowych okazji (62,5%) kończyli MŚ co najmniej na ćwierćfinale. Ugruntowana forma w listopadzie w większość przypadków zwiastuje więc dobry wynik na przełomie roku.

Na korzyść Luke’a Humphriesa przemawia dodatkowo fakt, że w tym roku triumfował w World Grand Prix. Wskoczył poza tym do najlepszej czwórki rankingu Order of Merit. To powoduje, że Cool Hand Luke urasta do jednego z głównych pretendentów do tytułu.

Warto podkreślić, że do tej pory tylko Phil Taylor oraz MvG ustrzelili potrójną koronę i triumfowali w World Grand Prix, Grand Slamie i następujących potem MŚ. Czy do tego elitarnego grona dołączy Luke Humphries? Czy w tytule tego artykułu będziemy mogli wykreślić gwiazdkę? O tym przekonamy się już na początku stycznia.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama