Obserwuj nas

Newsy

Afera hazardowa w darcie! Kwalifikant może stracić miejsce w MŚ!

16 listopada Darts Regulation Authority wydała oficjalne oświadczenie o zawieszeniu trzech zawodników na czas trwania dochodzenia. Wśród nich znalazł się Prakash Jiwa, czyli kwalifikant do tegorocznych mistrzostwa świata. Sprawa dotyczy podejrzenia ustawiania meczów w serii turniejów MODUS Super Series.

Źródło: Sport1

Niemałe kłopoty może mieć zwycięzca indyjskich kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw świata. Wraz z weteranem PDC – Andym Jenkinsem oraz Jackiem Mainem, jest podejrzany o ustawianie meczów w Modus Super Series. Został tymczasowo zawieszony – do czasu rozstrzygnięcia sytuacji.

Organizacja DRA, która jest odpowiedzialna za opracowanie przepisów oraz ich egzekwowanie w PDC, wydała oficjalne oświadczenie na temat trzech, wyżej wymienionych zawodników.

“Prezes Darts Regulation Authority – Nigel Mawer, podjął decyzję o zawieszeniu Prakasha Jiwy i Andy’ego Jenkinsa w udziale w każdym turnieju, nadzorowanym przez DRA, z uwagi na trwające dochodzenie w sprawie podejrzanego obstawiania meczy w MODUS Super Series. MSS niezależnie prowadzą swój cykl turniejów.

Zawodnicy mają prawo odwołać się od decyzji.

Są to dwa osobne przypadki zdarzeń.”

“9 lipca 2023r. International Betting Integrity Association (IBIA) zawiadomiła o podejrzanym zakładzie podczas meczu Jacka Maina i Lisy Ashton w turnieju MODUS Super Series. MSS niezależnie prowadzą swój cykl turniejów.

Prezes Darts Regulation Authority – Nigel Mawer, podjął decyzję o wezwaniu do złożenia wyjaśnień w sprawie naruszenia DRA Betting Rules.

Wskutek tej decyzji, Main został zawieszony w udziale w każdym turnieju, nadzorowanym przez DRA, do czasu wniosków i ostatecznej decyzji, po przesłuchaniu samego zawodnika. Main ma prawo się odwołać od tej decyzji.

Nie ma przesłanek, by twierdzić, że Lisa Ashton jest zamieszana w sytuację.”

Całe oświadczenie dostępne jest na oficjalnej stronie DRA.

Liczne źródła mówią, o konkretnych meczach Hindusa, które wydają się być wyjątkowo podejrzane. Jednym z nich ma być starcie Prakasha Jiwy ze świeżo upieczonym posiadaczem karty – Owenem Batesem, z 16 lutego 2023 r. Bardzo zastanawiająca wydaje się jego postawa na podwójnych.

Poniżej wstawiona została transmisja całego dnia cyklu MODUS Super Series z dnia 16 lutego. Natomiast pojedynek Jiwa-Bates rozpoczyna się w 54 minucie i 35 sekundzie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona