Obserwuj nas

Newsy

Na wschodzie bez zmian. Xiaochen Zong wygrywa chińską Premier League

W Chinach dominator jest tylko jeden. Xiaochen Zong po raz piąty zwyciężył chińską edycję Premier League, zdobywając awans na tegoroczne mistrzostwa świata. Dla Zonga będzie to pierwsza wizyta w Ally Pally od 2019 roku.

Źródło: Professional Darts Corporation

Chińska Premier League jest turniejem organizowanym przez PDC, rozgrywanym na wzór rozgrywek ligowych z głównego kalendarza federacji. W zawodach udział regularnie biorą najlepsi chińscy gracze, a ostatnia edycja składała się z siedmiu kolejek grupowych, zwieńczonych fazą play-off.

Zwycięstwo Xiaochen Zonga w całym turnieju jest zdarzeniem z kategorii tych mniej zaskakujących. Wcześniej Pandaman wygrał pięć z siedmiu kolejek grupowych, więc nic nie zapowiadało nagłej zmiany na finiszu rozgrywek. Choć rzeczywistość okazała się zgodna z oczekiwaniami, to nie obyło się bez dramaturgii – Zong wygrał całe zawody, ale o triumfie w finale rozstrzygnął decider. Tam rywalem Zonga był Xicheng Han, który jednak musiał uznać wyższość obrońcy tytułu.

Triumf w chińskiej Premier League oznacza też awans na grudniowe mistrzostw świata. Mimo dominacji na lokalnym podwórku, ostatnia wizyta Zonga w Ally Pally miała miejsce w 2019 roku. Chińczyk miał grać w ostatniej edycji czempionatu, ale na to nie pozwoliły względy pandemiczne. Ze względów alergicznych, Pandaman nie mógł zostać zaszczepiony przeciwko koronawirusowi, co poskutkowało brakiem możliwości rywalizacji poza Chinami. Na mistrzostwach świata Zong zagra po raz trzeci, lecz do tej pory nie wygrał żadnego spotkania.

Wyniki fazy play-off:

Półfinały:

🇨🇳 Xiaochen Zong (87,64) 10:3 🇨🇳 Bin Zheng (81,33)

🇨🇳 Xicheng Han (90,30) 10:6 🇨🇳 Lihao Wen (85,33)

Finał:

🇨🇳 Xiaochen Zong (90,62) 11:10 🇨🇳 Xicheng Han (80,72)

ZOBACZ TEŻ
"Potrzebujemy Gary'ego w darcie". Smith z szacunkiem o rywalu po wygranej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama