Obserwuj nas

Newsy

Nie Greaves, nie Sherrock. O’Sullivan zwyciężczynią tygodnia w Super Series

Rhian O’Sullivan wygrała pierwszy w historii tydzień kobiet w rozgrywkach MODUS Super Series. Choć na przestrzeni tygodnia Walijka miewała problemy, koniec końców dotarła do wielkiego finału, w którym okazała się lepsza od Fallon Sherrock. Główna faworytka – Beau Greaves – zakończyła zmagania na półfinale.

Rhian O'Sullivan po zwycięstwie w MODUS Super Series
Źródło zdjęcia: MODUS Super Series

Sześć najlepszych zawodniczek tygodnia zmierzyło się w sesji finałowej. Zostały one podzielone na dwie grupy, a najlepsza czwórka uzyskała awans do fazy play-off.

W grupie nr 1 komplet punktów zgarnęła Beau Greaves, która pokonała zarówno O’Sullivan (3:0), jak i Vicky Pruim (3:2). Koniec końców to właśnie Szwedka była najsłabsza i odpadła z dalszej rywalizacji.

Druga grupa to niespodziewany triumf Kirsi Vinikainen. Finka była lepsza od dwóch Angielek – Fallon Sherrock oraz Dety Hedman. Koniec końców to Sherrock zajęła drugą pozycję, pokonując Hedman 3:0 z ponad 103-punktową średnią.

Nie był to jednak najlepszy mecz tego wieczoru w wykonaniu Queen of the Palace. Układ tabel przesądził, że w półfinale doszło do jej starcia z Beau Greaves. O ile wcześniej w tygodniu Greaves ograła Sherrock trzykrotnie, tak tym razem nie miała nic do powiedzenia – średnia 107,36 i to młodsza z Angielek zameldowała się w finale. Tam jej rywalką była O’Sullivan, która bez większych problemów poradziła sobie z Vinikainen.

Sam finał stał na niezłym poziomie, a kluczowa okazała się przewaga rozpoczęcia. Walijka utrzymała nerwy na wodzy przy stanie 2:2 i została pierwszą zawodniczką, która wygrała tydzień pań w rozgrywkach Modusa.

 

 

MODUS Super Series – wyniki tygodnia kobiet:

Grupa 1:

:england: Beau Greaves (86,71) 3:0 :wales: Rhian O’Sullivan (82,76)

:wales: Rhian O’Sullivan (83,67) 3:2 🇸🇪 Vicky Pruim (81,40)

🇸🇪 Vicky Pruim (74,74) 2:3 :england: Beau Greaves (78,50)

Grupa 2:

:england: Fallon Sherrock (79,99) 1:3 🇫🇮 Kirsi Vinikainen (78,24)

🇫🇮 Kirsi Vinikainen (71,26) 3:2 :england: Deta Hedman (68,88)

:england: Deta Hedman (84,00) 1:3 :england: Fallon Sherrock (103,55)

Play-offy:

:england: Beau Greaves (75,62) 0:3 :england: Fallon Sherrock (107,36)

🇫🇮 Kirsi Vinikainen (75,00) 1:3 :wales: Rhian O’Sullivan (79,26)

:england: Fallon Sherrock (82,61) 2:3 🏆 :wales: Rhian O’Sullivan (87,38)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona