Obserwuj nas

Newsy

Cross podbił Amerykę! Efektowne zwycięstwo w US Darts Masters

Drugi tytuł w sezonie 2024 stał się faktem! Rob Cross wygrał turniej z cyklu World Series of Darts w Nowym Jorku. W finale Anglik pokonał Gerwyna Price’a, a po drodze wyeliminował także Luke’a Humphriesa i Michaela van Gerwena. Dla “Voltage’a” to czwarty w karierze triumf w World Series, ale pierwszy na amerykańskiej ziemi.

Źródło zdjęcia: PDC

Drugiego dnia turnieju w Stanach Zjednoczonych na scenie pojawiło się ośmiu najlepszych zawodników. W sesji rozegrano ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał.

W pierwszym meczu wieczoru (czy – z naszej perspektywy – nocy) Cross pokonał przeciętnie dysponowanego van Gerwena. Holender do końca utrzymywał się w meczu, ale koniec końców brakowało mu zarówno mocnej punktacji, jak i skuteczności na podwójnych. Znacznie lepiej sesję otworzył Humphries, wygrywając po deciderze z Nathanem Aspinallem. Trzycyfrowe średnie – podobnie jak mistrz świata – uzyskali też Luke Littler (6:2 z Jeffem Smithem) oraz Gerwyn Price (6:1 z Peterem Wrightem).

Wielkich emocji nie zabrakło w półfinałach, choć z początku nie było to takie oczywiste. Humphries wyraźnie obniżył loty w pojedynku z Crossem – do tego stopnia, że przegrywał już… 0:5!. Choć zdołał odrobić straty i doprowadzić do wyniku 5:5, dwa ostatnie legi należały do Voltage’a.

Z opresji wychodził także Littler, który w starciu z Price’em schodził na przerwę z rezultatem 2:5. Nie oznacza to jednak, że 17-letni Anglik rozgrywał zły mecz – zwłaszcza po przerwie jego gra wyglądała znakomicie, co pozwoliło mu doprowadzić do decidera. Tam dostał nawet lotkę meczową, ale najpierw ją zmarnował, a później mógł się tylko przyglądać, jak Iceman zamyka 108 punktów. Choć tego wieczoru konkurencja była spora, ten mecz był być może najlepszym meczem sesji.

 

 

 

Walijczyk podchodził do finału z Crossem w roli faworyta, co też oddawał przebieg meczu. Price przez długi czas utrzymywał prowadzenie, ale przełom nadszedł przy stanie 6:4 – wtedy to Voltage zgarnął dwie kolejne partie i doprowadził do remisu 6:6 mimo ośmiopunktowej różnicy w średnich. W decydującym legu Iceman miał przewagę rozpoczęcia, ale nie zdołał z niej skorzystać. Cross przebił go na punktacji i zamknął sprawę na podwójnej osiemnastce. Zadecydował timing – to było pierwsze i ostatnie prowadzenie Anglika w finale.

 

 

 

US DARTS MASTERS 2024 – KOMPLET WYNIKÓW

 

US Darts Masters 2024 – wyniki:

Ćwierćfinały:

🇳🇱 Michael van Gerwen (92,07) 4:6 :england: Rob Cross (95,23)

:england: Luke Humphries (100,01) 6:5 :england: Nathan Aspinall (98,09)

:england: Luke Littler (103,16) 6:2 🇨🇦 Jeff Smith (93,44)

:wales: Gerwyn Price (104,52) 6:1 :scotland: Peter Wright (92,18)

Półfinały:

:england: Rob Cross (96,69) 7:5 :england: Luke Humphries (90,51)

:england: Luke Littler (103,51) 6:7 :wales: Gerwyn Price (98,41)

Finał:

🏆 :england: Rob Cross (91,15) 8:7 :wales: Gerwyn Price (96,36)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama