Obserwuj nas

Newsy

„Nie musisz trzymać się schematów” – Mardle pod wrażeniem ścieżek Littlera

Wayne Mardle po triumfie Luke’a Littlera w drugim z rzędu turnieju Premier League prognozuje, że świat darta czeka rewolucja za sprawą 17-letniego Anglika. Skąd takie przypuszczenia?

źródło: Professional Darts Corporation / Sandro Halank

Wieczór w Manchesterze był dla Luke’a Littlera wyjątkowo udany. Pokonując kolejno Michaela van Gerwena (6-3), Nathana Aspinalla (6-4) i Gerwyna Price’a (6-3) po raz drugi z rzędu odniósł zwycięstwo w Premier League, a sukces ten okrasił dodatkowo objęciem prowadzenia w tabeli całego cyklu.

Wayne Mardle, czterokrotny półfinalista mistrzostw świata PDC, uczestnik cyklu Premier League, a obecnie komentator dla Sky Sports prognozuje, ze sposób, w jaki Luke Littler gra w darta, spowoduje zmianę całej dyscypliny. Jak twierdzi Mardle, nieprzewidywalność Littlera sprawiła, że zaczął on inaczej myśleć o darcie. Kwintesencją nowego spojrzenia jakie reprezentuje 17-letni Anglik było podejście do jednego z checkoutów w spotkaniu z Nathanem Aspinallem. Littler zdecydował się na zakończenie ze 131 punktów przy udziale potrójnej siedemnastki i dwóch “topów”.

– O wiele za długo oglądałem, grałem i interesowałem się dartem – analizował Mardle w Sky Sports. Przybycie Luke’a i robienie tego, co robi, zmieniło moją opinię na temat tego, jak należy postępować. W darcie chodzi o wzory, ale on nie przejmuje się wzorami i idzie własną drogą. Nie obchodzi go, jeśli ktoś powie „nie rób tego” – stwierdza Mardle. – Kiedy ktoś jest wystarczająco dobry, aby to zrobić , zdajesz sobie sprawę, że to nie jest problem. Otworzył mi oczy. Nie musisz trzymać się schematów. – puentuje Mardle.

Zdaniem komentatora Sky Sports, takie niekonwencjonalne podejście do gry w darta może zrewolucjonizować ten sport. – Dzieci i dorośli będą się od niego uczyć. Nie widzę w tym żadnych negatywów – zakończył.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona