Obserwuj nas

Newsy

“Nie waż się tego powtórzyć”. Spięcie Littlera z Pietreczko

Choć w półfinale Belgian Darts Open Ricardo Pietreczko musiał uznać wyższość genialnego Luke’a Littlera, najgłośniejszym tematem okazał się pomeczowy incydent. Niemiec prawdopodobnie nie był zadowolony z zachowania rywala podczas meczu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Luke Littler oraz Ricardo Pietreczko pierwszy raz zmierzyli się w bezpośrednim starciu w półfinale ET1 w Wieze. Anglik zaprezentował się świetnie, wygrywając 7:3, jednak bynajmniej nie był to po prostu kolejny popis do zapomnienia. Brzemienny w skutkach okazał się zwłaszcza końcowy moment szóstego lega spotkania. Mający na liczniku 147 punktów The Nuke trafił potrójną dziewiętnastkę, a następnie podwójną dwudziestką ustawił się na czerwony środek. Ostatecznie go nie trafił, a partię zgarnął Pietreczko, ale od tamtej pory dało się zauważyć zmianę w jego zachowaniu, m.in. kiedy od razu potem próbował zamknąć 80 oczek przez dwie podwójne dwudziestki, mając trzy lotki w dłoni. Po zakończeniu spotkania widać było, jak podczas zwyczajowego podziękowania za grę wyraźnie poirytowany Niemiec nachylił się w kierunku Anglika i powiedział mu kilka słów. Ten wydawał się lekko zbity z tropu, ale szybko otrząsnął się i zaczął celebrować zwycięstwo z publiką nawet mocniej niż zazwyczaj, kiedy jego rywal zszedł już ze sceny.

Od razu po zajściu na scenie zawrzało w mediach społecznościowych, a obydwaj gracze odnieśli się do sytuacji. Najpierw swoją perspektywę przedstawił Littler. “Nie mam pojęcia co zrobiłem źle ani co konkretnie powiedział, najpierw coś powiedział, a potem, żebym nigdy więcej tego nie robił”.

Niedługo potem Niemiec na swoim Instagramie rzucił na ten temat nieco więcej światła:

Najbardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem jest więc takie, że Pietreczko poczuł się zlekceważony przez rywala i dobitnie chciał mu wybić z głowy podobne zachowania w przyszłości. Należy jednak nadmienić, że nie był pierwszym, przeciwko któremu Littler prezentował podobne sposoby na kończenie legów. Próbował tego w starciach z rywalami o większej renomie w darterskim świecie (np. Dave Chisnall, Damon Heta czy Nathan Aspinall), natomiast żaden z nich do tej pory nie zareagował w taki sposób. Sam Niemiec również bywał w przeszłości zamieszany w kontrowersje związane z lekceważącą postawą.

Biorąc pod uwagę, że obecna impreza European Touru jest jedną z trzynastu zaplanowanych na ten rok oraz fakt, że Pikachu przy kolejnych występach w cyklu będzie rozstawiony, nie jest wykluczone, że obydwu panom przyjdzie niedługo spotkać się na scenie ponownie. Mecze Littler vs Pietreczko z automatu będą zatem od tej pory opatrzone dodatkową dawką emocji.

4 komentarze

1 Komentarz

  1. Pingback: Bezkonkurencyjny. Historyczny triumf Littlera w Belgii! - Łączy Nas Dart

  2. V.J.

    11 marca, 2024 o 08:49

    Najgorszy zestaw niemiec z ruskim nazwiskiem i pretensje że ktoś jest lepszy i to znacznie żenujący typ

  3. Pingback: Luke Littler i jego wpływ na świat darta - Łączy Nas Dart

  4. Pingback: Pietreczko bije się w pierś. "Przepraszam. Emocje wzięły górę" - Łączy Nas Dart

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama