Obserwuj nas

Newsy

Bezkonkurencyjny. Historyczny triumf Littlera w Belgii!

Luke Littler był zbyt mocny dla rywali podczas finałowej sesji Belgian Darts Open 2024. W niedzielny wieczór 17-latka próbowali zatrzymać Jermaine Wattimena, Ricardo Pietreczko i Rob Cross, ale tylko ten ostatni był w stanie mu zagrozić – finał zakończył się wynikiem 8:7. Tym samym Anglik już w debiucie wygrał na scenie European Touru, a po drodze rzucił nawet dziewiątą lotkę!

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczorna sesja rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych, ale te nie przyniosły wielkich emocji. Poza jednym – Gerwyn Price po bardzo dobrym meczu pokonał Stephena Buntinga, któremu nie wystarczyła nawet trzycyfrowa średnia. Przeciwieństwem było starcie Ricardo Pietreczki z Jonnym Claytonem, w którym męczył się i jeden, i drugi. Niemiec ledwo przebił 80-punktowy próg, a i tak oddał jedynie dwa legi. Littler popisał się wynikiem 110, nie dając szans Jermaine’owi Wattimenie, a stawkę uzupełnił Rob Cross.

Półfinały również okazały się jednostronne – oba zakończone 7:3, choć po całkiem niezłych meczach. W szczególności drugi – pomiędzy Price’em a Crossem – był bardziej wyrównany, niż wskazywałby na to wynik, ale timing stał po stronie Anglika. Wynik drugiego spotkania także nie zaskoczył – fenomenalny Littler dość gładko poradził sobie z Ricardo Pietreczko, a kibiców rozgrzało głównie to, co wydarzyło się po meczu. Niemiec miał pretensje o nonszalanckie zachowanie rywala, przekazując mu kilka krytycznych uwag.

Liczby turnieju wskazywały jasno – finał Crossa z Littlerem musiał być szlagierem. Nie tylko pod względem liczb – wszak tym razem wreszcie nie było jednostronnie. Przez długi czas Voltage był na dobrej drodze do tytułu – przy stanie 5:4 miał nawet trzy lotki setowe, ale nie był w stanie ich wykorzystać. A później doszło do momentu magii – The Nuke rzucił trzeciego w tym sezonie 9-dartera, tylko potwierdzając wybitną dyspozycję podczas całego weekendu.

 

 

Choć Cross zdołał jeszcze odrobić straty, nie zamknął 100-punktowego finiszu przy stanie 7:6. Littler na podwójnej się nie pomylił. Decidera zaczynał właśnie on, a tej okazji już nie wypuścił, dystansując Crossa i kończąc sprawę na podwójnej piątce. Nawet 108-punktowa średnia nie wystarczyła, by pokonać genialnego 17-latka!

 

Belgian Darts Open 2024 – sesja finałowa:

Ćwierćfinały:

🇩🇪 (16) Ricardo Pietreczko (82,83) 6:2 :wales: (9) Jonny Clayton (80,82)

:england: Luke Littler (110,06) 6:2 🇳🇱 Jermaine Wattimena (102,74)

:england: (15) Ryan Searle (93,78) 2:6 :england: (7) Rob Cross (97,86)

:wales: (3) Gerwyn Price (98,60) 6:4 :england: Stephen Bunting (102,71)

Półfinały:

:england: Luke Littler (104,25) 7:3 🇩🇪 (16) Ricardo Pietreczko (90,69)

:wales: (3) Gerwyn Price (97,67) 3:7 :england: (7) Rob Cross (97,37)

Finał:

🏆 :england: Luke Littler (103,76) 8:7 :england: (7) Rob Cross (108,00)

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama