Obserwuj nas

PDC

PC 29 & 30 + kwalifikacje do Grand Slam of Darts – główne informacje

Środa i czwartek to ostatnie w tym sezonie dni z podłogową rywalizacją w turniejach cyklu Players Championship. Piątek z kolei stanie pod znakiem kwalifikacji do Grand Slam of Darts. W Barnsley rywalizować będą także Polacy, którzy przystąpią do gry o rankingowe pieniądze. Mimo kilku absencji, w stawce nie zabraknie również światowych gwiazd.

Źródło: PDC

Dwa ostatnie turnieje z cyklu Players Championship będą dla niektórych graczy ostatnią szansą na poprawienie swojej sytuacji w walce o awans do PC Finals. Gra wciąż toczy się także o ostateczną kwalifikację do grudniowych mistrzostw świata – wszystkie aktualne rankingi można znaleźć na tej stronie.

Choć sytuacja może ulec zmianie tuż przed turniejem, informacje opublikowane jak dotąd przez PDC wskazują, że w rywalizacji zobaczymy zdecydowaną większość najlepszych graczy świata. Wśród nieobecnych, najwyżej sklasyfikowanym graczem jest Luke Humphries. W grze zabraknie też Nathana Aspinalla, który ostatecznie zrezygnował z walki o kwalifikację do PC Finals. W zawodach nie wystąpi również Dirk van Duijvenbode, który wciąż leczy kontuzję barku. Nieobecnych zastąpią najwyżej sklasyfikowani gracze Challenge Touru.

Nieobecni posiadacze kart: Nathan Aspinall, Corey Cadby, Luke Humphries, Ronny Huynrechts, Jose Justicia, Adrian Lewis, Geert Nentjes, Christian Perez, Pascal Rupprecht, Dirk van Duijvenbode, Lewy Williams

Zawodnicy grający w ramach zastępstwa: Berry van Peer, Christian Kist, Cam Crabtree, Owen Bates, Andy Boulton, Wesley Plaisier, Chris Landman, Ron Meulenkamp, James Hurrell, William Borland, Jelle Klaasen (tylko PC29), Scott Mitchell (tylko PC30).

Powyższe informacje wskazują, że w turnieju udział weźmie trzech Polaków. O dodatkowe pieniądze do Pro Tourowego rankingu powalczy Krzysztof Ratajski, triumfator jednej podłogówki w tym sezonie. Sukcesy z ostatnich imprez będzie próbował powtórzyć Radek Szagański, który podczas ostatniej serii turniejów został drugim Polakiem w historii, który wygrał rankingowy turniej PDC. Jeśli nic się nie zmieni, w zawodach wystartuje także Krzysztof Kciuk, którego nie oglądaliśmy podczas poprzednich eventów w Barnsley.

Warto dodać, że po dwóch dniach rywalizacji w Players Championship, w piątek gracze powalczą także o awans do Grand Slam of Darts. W kwalifikacjach dla posiadaczy kart przepustkę do Wolverhampton uzyska ośmiu graczy. Ratajski ma już co prawda pewny awans, ale w przypadku Kciuka i Szagańskiego sprawa pozostaje otwarta.

 

Harmonogram rywalizacji:

Środa (01.11), godz. 14:00 – Players Championship 29

Czwartek (02.11), godz. 14:00 – Players Championship 30

Piątek (03.11), godz. 13:00 – kwalifikacje do Grand Slam of Darts

Transmisję z turniejów Players Championsip będzie można śledzić za pomocą serwisu PDC.TV. Wszystkie mecze w relacji tekstowej “na żywo” (także te z piątkowego turnieju kwalifikacyjnego) będą obsługiwane przez portal DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama