Obserwuj nas

Newsy

Ciąg dalszy dezinformacji, czyli ile zarobili uczestnicy mistrzostw Europy?

Federacja PDC słynie z niejasnych informacji. Zdecydowanie najlepiej wychodzą jej niezapowiedziane losowania telewizyjnych turniejów. Na brak profesjonalizmu w ostatni weekend zwracał uwagę nawet sam Michael van Gerwen. Jak się okazuje, do ogródka PDC można wrzucić jeszcze jeden mały kamyczek.

Źródło: Professional Darts Corporation

Poprzedni sezon był przełomowy pod kątem nagród pieniężnych w PDC, które znacznie wzrosły. Zwiększono pulę World Matchplay, Grand Prix czy Grand Slamu. Jednocześnie zapowiedziano, że w 2023 wynagrodzenia mistrzostw Europy i Players Championship Finals skoczą z £500 tys. do £600 tys. Nie podano wówczas konkretnego podziału tej sumy. Nie opublikowano go nawet rok później, czyli właśnie teraz kiedy rozgrywany był wspomniany europejski czempionat.

O sprawie zrobiło się głośno w momencie opublikowania wpisu na portalu X (dawniej Twitter) przez właścicieli serwisu dartsrankings.com, czyli – patrząc obiektywnie – głównego źródła informacji w temacie aktualnych darterskich rankingów – zarówno dla kibiców, jak i dla wielu zawodowych graczy. Jak się okazało, jeszcze po zakończeniu turnieju, na stronie PDC widniał przestarzały, nieaktualny rozkład nagród za poszczególne fazy mistrzostw Europy. do 30 października właściwy podział pieniędzy nie został nigdzie opublikowany, co wprowadziło zamieszanie związane z brakiem możliwości poprawnej aktualizacji rankingów.

Dopiero po wywołaniu do tablicy Dave’a Allena, menadżera mediów w PDC, udało się rozjaśnić całą sytuację. Allen opublikował w odpowiedzi podział pieniędzy w nowym formacie zarówno dla European Championship, jak i PC Finals.


Podział nagród pieniężnych mistrzostw Europy 2023

WynikNagroda finansowa
Zwycięstwo£120,000
Finał£60,000
Półfinał£40,000
Ćwierćfinał£25,000
2. runda£15,000
1. runda£7,500


Podział nagród Players Championship Finals 2023

WynikNagroda finansowa
Zwycięstwo£120,000
Finał£60,000
Półfinał£30,000
Ćwierćfinał£20,000
3. runda£10,000
2. runda£6,500
1. runda£3,000

Professional Darts Corporation nie po raz pierwszy udowodniła, że nie zawsze idzie w parze z profesjonalizmem. Brak łatwo dostępnych informacji o tak prostych sprawach nie może mieć miejsca w poważnej federacji sportowej.

ZOBACZ TEŻ
"Potrzebujemy Gary'ego w darcie". Smith z szacunkiem o rywalu po wygranej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama