Obserwuj nas

Newsy

Początek Wrighta i debiut Littlera – 6. dzień mistrzostw świata

Środa zapowiada się najciekawiej ze wszystkich dotychczasowych dni z mistrzostwami świata. Na scenę wreszcie wyjdzie Peter Wright, a długo wyczekiwany debiut w Ally Pally zaliczy Luke Littler. Dla polskich kibiców najważniejszy będzie jednak pierwszy mecz, w którym zagra Radek Szagański.

Źródło: Professional Darts Corporation

Polak zainauguruje sesję popołudniową starciem z Marko Kantele. Dla Radka Szagańskiego to mecz kluczowy z perspektywy całej dotychczasowej przygody z PDC, gdyż wciąż ważą się losy utrzymania karty. Polak będzie jednak wyraźnym faworytem tego starcia.

Później na scenę wyjdą Irlandczycy – Steve Lennon zmierzy się z Owenem Batesem, zaś znacznie prostsze zadanie będzie miał William O’Connor, którego ewentualna porażka z Bhavem Patelem z pewnością byłaby jedną z największych sensacji w historii mistrzostw świata.

Sesję zamknie Ross Smith, w pojedynku z Nielsem Zonneveldem. Błędów Holendra w pierwszej rundzie nie zdołał wykorzystać Darren Webster, ale Smith najprawdopodobniej nie będzie już tak łaskawy. Anglik spróbuje jeszcze raz udowodnić, że jest maszyną do rzucania maksów.

Wieczór otworzy mecz Ryana Joyce’a z Alexem Spellmanem. Tu też faworytem będzie Anglik, choć Amerykanin nie jest przypadkową postacią – niezłą grę pokazywał przede wszystkim na lokalnym podwórku.

Później mocniej zabiją serca holenderskich kibiców. Richard Veenstra spróbuje uporać się z Benem Robbem, a Christiana Kista czeka batalia z Luke’iem Littlerem, w której wcale nie będzie faworyzowanym graczem. Choć były mistrz świata BDO kilkukrotnie prezentował w tym sezonie poziom ze światowego topu, nie był w tym zbyt regularny. Anglik zaś potwierdził świetną formę w finale młodzieżowych mistrzostw świata, ogrywając Giana van Veena.

W ostatnim meczu dnia turniej rozpocznie Peter Wright, przed którym także bardzo trudne wyzwanie w postaci Jima Williamsa. Gdyby patrzeć na same statystyki, Walijczyk powinien zostać uznany… faworytem tego spotkania! Ten sezon był jednak dla niego o tyle dziwny, że nie grał we wszystkich turniejach, a gra nie przekładała się na konkretne rezultaty.


Mistrzostwa świata PDC 2024: plan 6. dnia turnieju

Sesja popołudniowa

🇵🇱 Radek Szagański – 🇫🇮 Marko Kantele (ok. 13:40)

🇮🇪 Steve Lennon – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Owen Bates (14:40)

🇮🇪 William O’Connor – 🇮🇳 Bhav Patel (15:40)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (16) Ross Smith – 🇳🇱 Niels Zonneveld (16:40)

Sesja wieczorna

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Joyce – 🇺🇸 Alex Spellman (ok. 20:10)

🇳🇱 Richard Veenstra – Ben Robb (21:10)

🇳🇱 Christian Kist – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (22:10)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (4) Peter Wright – 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Jim Williams (23:10)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona