Obserwuj nas

Newsy

Faworyci bez szczęścia. Znakomity wieczór gospodarzy w Den Bosch!

Powtórki z Bahrajnu nie było – tym razem gospodarze zaskoczyli faworytów. Do ćwierćfinału Dutch Darts Masters awansowało aż pięciu Holendrów. Z turniejem pożegnali się m. in. Michael Smith, Rob Cross oraz Peter Wright.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesję rozpoczęło kolejne w ostatnim czasie starcie Nathana Aspinalla z Dannym Noppertem. O ile w Bahrajnie Anglik miał pecha, że trafił na genialnie dysponowanego Luke’a Littlera, tak tym razem nie pokazał niczego specjalnego. Tymczasem Holender zaprezentował się po prostu solidnie, dzięki czemu wygrał 6:2. Jego rywalem w ćwierćfinale będzie Gian van Veen, który skorzystał ze słabej dyspozycji Michaela Smitha.

Kolejny słaby występ ma za sobą Peter Wright. Nieco ponad 80-punktowa średnia każe jeszcze raz zastanowić się nad sensownością obecności Anglika w Premier League. Jego rywal – Kevin Doets – przypomniał o sobie po raz kolejny, imponując w szczególności grą na punktacji. Dość powiedzieć, że spotkanie zakończył z ponad 120 punktami na średniej z pierwszych dziewięciu lotek! Z taką grą zapewne będzie w stanie postraszyć Gerwyna Price’a, choć to właśnie Walijczyk osiągnął najwyższą średnią dnia. Co ciekawe, drugi wynik miał jego rywal – Dimitri van den Bergh.

Serca holenderskich kibiców skradł Raymond van Barneveld, przechylając na swoją stronę decydującego lega z Robem Crossem. RvB odrobił straty ze stanu 0:2, korzystając po drodze z pomyłek Anglika na podwójnych. W ćwierćfinale nie będzie miał jednak taryfy ulgowej, gdyż zmierzy się z Michaelem van Gerwenem – ten zaś nie miał najmniejszych problemów z ograniem Vincenta van der Voorta.

Zwycięstwo odniósł również triumfator z Bahrajnu – Luke LittlerThe Nuke nie zagrał może nadzwyczajnie, ale Dirk van Duijvenbode nie postawił większego oporu. Wydaje się, że kontuzja wciąż nie opuściła Holendra, który tylko nieznacznie przebił 80-punktową średnią. Z Littlerem zmierzy się Luke Humphries – ten zaś pokonał Jermaine’a Wattimenę bez straty lega.


Dutch Darts Masters – wyniki 1/8 finału:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall (88,38) 2:6 🇳🇱 Danny Noppert (95,68)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright (81,65) 2:6 🇳🇱 Kevin Doets (98,31)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (4) Gerwyn Price (103,43) 6:3 🇧🇪 Dimitri Van den Bergh (102,43)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Michael Smith (88,22) 3:6 🇳🇱 Gian van Veen (90,00)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (98,13) 5:6 🇳🇱 Raymond van Barneveld (93,25)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Luke Littler (90,85) 6:2 🇳🇱 Dirk van Duijvenbode (82,66)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries (93,94) 6:0 🇳🇱 Jermaine Wattimena (82,66)

🇳🇱 (2) Michael van Gerwen (94,06) 6:1 🇳🇱 Vincent van der Voort (83,42)


Pary ćwierćfinałowe:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Luke Littler – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (4) Gerwyn Price – 🇳🇱 Kevin Doets

🇳🇱 (2) Michael van Gerwen – 🇳🇱 Raymond van Barneveld

🇳🇱 Gian van Veen – 🇳🇱 Danny Noppert

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama