Obserwuj nas

Newsy

Poland Darts Masters 2023 – główne informacje

Największe gwiazdy PDC oraz najlepsi zawodnicy Europy Środkowo-Wschodniej pierwszy raz w historii zagrają w naszym kraju! 7 lipca rusza turniej Poland Darts Masters. Impreza cyklu World Series of Darts odbędzie się w warszawskim Torwarze.

Źródło grafiki: Małgorzata Adamczyk

Polscy fani na to wydarzenie czekali latami. Choć nie będzie to wymarzony przez wielu turniej European Touru, to wciąż nie musimy się martwić o obecność darterskiej śmietanki. Tak samo jak o to, że nie będzie komu kibicować w trakcie dwudniowych zmagań. Na scenie zobaczymy bowiem czterech “biało-czerwonych”.

POLAND DARTS MASTERS – FORMAT 

Warszawskie zmagania będą stanowić czwarty przystanek cyklu World Series of Darts. Wcześniej zawodnicy gościli w Bahrajnie, Danii oraz Stanach Zjednoczonych. Każda impreza skończyła się triumfem innego gracza. Kolejno zwyciężali: Michael Smith, Peter Wright i Michael van Gerwen. Seria zakończy się w sierpniu w Nowej Zelandii i Australii, a najlepsi gracze na przestrzeni miesięcy plus dodatkowo zaproszeni i zakwalifikowani darterzy wystąpią w finałach, które odbędą się we wrześniu w Amsterdamie. 

Poland Darts Masters formułą będzie przypominać poprzednie imprezy cyklu. Dwudniowe zmagania rozpoczną się w piątek 7 lipca od pierwszej rundy, gdzie każdy z reprezentantów gwiazd PDC zmierzy się z jednym z lokalnych bohaterów. Spotkania będą rozgrywane w systemie do sześciu wygranych partii. 

8 lipca – w sobotę – wszystko zwieńczy sesja z ćwierćfinałami, półfinałami i finałem. Dystans będzie wzrastał. W najlepszej ósemce wygraną da sześć wygranych partii, rundę później siedem, a trofeum nad głowę wzniesie ten, kto w ostatnim spotkaniu pierwszy dobrnie do ośmiu. 

Ponadto każdy z uczestników zbiera punkty do rankingu World Series of Darts, który później da rozstawienie ósemce najlepszych w finałach. Zwycięzca zgromadzi ich 12, finalista osiem, półfinaliści pięć, przegrani w ostatniej ósemce dopiszą trzy “oczka”, a ci, którzy nie zdołają wygrać nic i tak będą mogli cieszyć się jednym.

POLAND DARTS MASTERS – UCZESTNICY 

O pierwszy w historii tytuł PDC w Polsce bić będzie się szesnastu zawodników: osiem gwiazd zaproszonych przez PDC oraz tyle samo reprezentantów regionu – posiadaczy kart, a także dodatkowych kwalifikantów. Poza “biało-czerwonymi” ujrzymy także Czechów, Węgra i Chorwata. Poniżej pełna lista: 

REPREZENTANCI PDC: 

 • Michael Smith 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
 • Michael van Gerwen 🇳🇱
 • Gerwyn Price 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
 • Rob Cross 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
 • Luke Humphries 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
 • Danny Noppert 🇳🇱
 • Dimitri van den Bergh 🇧🇪
 • Nathan Aspinall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

REPREZENTANCI EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ: 

 • Krzysztof Ratajski 🇵🇱
 • Krzysztof Kciuk 🇵🇱
 • Radek Szagański 🇵🇱
 • Adam Gawlas 🇨🇿
 • Karel Sedlacek 🇨🇿
 • Boris Krcmar 🇭🇷
 • Nandor Major (turniej kwalifikacyjny dla Węgrów) 🇭🇺
 • Łukasz Wacławski 🇵🇱

Ostatniego uczestnika imprezy wyłonił turniej kwalifikacyjny, który odbył się podczas weekendu z mistrzostwami Polski w Tarnowie Podgórnym od 30 czerwca do 2 lipca.

POLAND DARTS MASTERS – NAGRODY

Poza wcześniej wspomnianymi punktami do rankingu, które są przepustką do uczestnictwa w World Series of Darts Finals, gracze będą także walczyć o nagrody pieniężne. Nie będą się jednak wliczać do żadnego z rankingów.

RezultatNagroda
Zwycięzca20 tys. funtów
Finalista10 tys. funtów
Półfinaliści5 tys. funtów
Ćwierćfinaliści2,5 tys. funtów
Przegrani w 1. rundzie1,25 tys. funtów

POLAND DARTS MASTERS – TRANSMISJA

Gdzie obejrzeć turniej Poland Darts Masters? Transmisję przeprowadzi z polskim komentarzem platforma Viaplay. Turniej obejrzą także subskrybenci PDC.tv z angielskim komentarzem. Start obu sesji od godziny 19:00 czasu polskiego.

4 komentarze

1 Komentarz

 1. Jarek Szczepankiewicz

  2 lipca, 2023 o 11:16

  Szkoda, że żadna polska telewizja sportowa nie wykupiła sublicencji – TVP Sport, Polsat Sport, CANAL+ Sport… jakakolwiek. A tak nie mający wykupionej subskrypcji Viaplay nic nie obejrzą. Nawet niemieckie Sport1 nie pokaże Poland Darts Masters… pierwsza impreza PDC w Polsce i ŻADNEJ transmisji w linearnej telewizji. TVP, Polsat i CANAL+ powinni się wstydzić za siebie!

  • Robert Biskupski

   Robert Biskupski

   2 lipca, 2023 o 12:14

   no cóż… Telewizje mają różne priorytety. Poza tym gdy była walka o licencję, to nie było wiadomo, że będzie taki turniej w Polsce, a to na pewno zwiększyłoby rywalizację o prawa. Trzeba się z tym pogodzić…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona