Obserwuj nas

PDC

Polska ekipa powalczy o karty PDC! Tak licznej grupy jeszcze nie było

15 reprezentantów Polski wystąpi podczas tegorocznych rozgrywek Q-School. O kartę PDC powalczą zarówno gracze dobrze obeznani z tym turniejem, jak i debiutanci. Na liście nie zabrakło głośnych nazwisk.

Źródło: Professional Darts Corporation

Krzysztof Kciuk ma, jako jedyny Polski reprezentant, 100% skuteczność grając na Q-Schoolu. Dwukrotnie uczestniczył i dwukrotnie zdobył kartę PDC. W 2020 przez odpowiednio wysokie miejsce w tabeli, natomiast w 2022 roku bezpośrednio dzięki wygranej w ostatnim turnieju. Polak będzie zaczynał od finałowej fazy rozgrywek, z uwagi na utratę karty z końcem sezonu.

Dla Radka Szagańskiego to powrót po udanym sezonie, pomimo utraty karty zawodniczej. Z pewnością będzie jednym z wyraźniejszych kandydatów do odzyskania przepustki. Dla mieszkańca Irlandii to szósta przygoda w Q-Schoolu, tym samym jest to najbardziej doświadczony Polak w tych rozgrywkach. Tak jak Kciuk, Szagański również zaczyna od finałowej fazy Q-Schoola.

Sebastian Białecki po raz piąty stanie przed szansą zdobycia wymarzonej karty. Po udanym sezonie na zapleczu czołówki PDC, będzie przystępował do zawodów w roli jednego z potencjalnych faworytów. Należy przypomnieć, że po mistrzostwach świata Bolt stał się najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem rankingu Development Tour, który nie był nagrodzony kartą zawodniczą. Białecki również zacznie zmagania w Q-Schoolu od drugiej fazy.

Od pierwszej rundy, a nie od fazy finałowej zmagania rozpocznie Krzysztof Chmielewski – choć taka informacja widniała na oficjalnej stronie PDPA. Joker wpisany został na listę premiowanych z ramienia serii… PDC Nordic & Baltic, co jednak zostało zdementowane przez PDC. Polska nie bierze udziału w tych zawodach, a sam tour nawet nie daje awansu do fazy finałowej. Na arenie międzynarodowej Chmielewski pamiętany jest z reprezentowania Polski w World Cup of Darts w 2014 roku. W zeszłym roku był także o krok od gry w Poland Darts Masters, gdyż przegrał dopiero w finale z Łukaszem Wacławskim.

Pierwszą rundą rozpocznie też pierwszy w historii zdobywca karty PDC – Tytus Kanik. Co prawda Tito kartę zdobywał 6 lat temu, jednakże w zeszłym roku także pokazał się z dobrej strony, kwalifikując się do turnieju European Touru jako jedyny Polak poza Ratajskim i Białeckim.

Na swój szósty start w Q-Schoolu, nieprzerwanie od 2019 roku, jedzie Sebastian Steyer. Polak również zaczyna od pierwszej rundy, chociaż dotychczas udawało mu się kwalifikować do finałowej. The Dream był w zeszłym sezonie drugim najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w cyklu Challenge Tour zajmując ostatecznie 166. miejsce, a jego najlepszy występ to jego ostatni turniej i pozycja w czołowej 32.

Poza wyżej wymienionymi Polakami, na Q-Schoolu od pierwszej fazy reprezentować nas będą: Łukasz Wacławski (drugi występ), Wojciech Bruliński (czwarty występ), Mirosław Grudziecki (drugi występ), Damian Pałaszewski, Mikołaj Konefał, Sylwester Karbowiak, i Marcin Słomski (wszyscy debiut).

W brytyjskiej części Q-Schoola wystąpią także Kamil Janowicz oraz Łukasz Sawicki.

Pełną listę graczy można znaleźć na portalu DartConnect. Turnieje zostaną rozegrane w dniach 8-14 stycznia.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona