Obserwuj nas

Newsy

Producent sprzętu w tarapatach! Masowy odpływ graczy z jego stajni

Nowy rok rozpoczął się od falstartu dla jednego z producentów sprzętu. Firma Loxley poinformowała, że zakończyła współpracę z trzema graczami, którzy do tej pory byli głównymi ambasadorami marki w świecie darta.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pierwsza zła wiadomość pojawiła się 30 grudnia na portalu X –  wtedy producent ogłosił, że końca dobiegła współpraca z Julesem van Dongenem, obecnym numerem 1 amerykańskiego darta. Patrząc na sam ranking, mogłoby się wydawać, że nie jest to ogromna strata (van Dongen stracił właśnie kartę zawodniczą), lecz jego odejście może okazać się bolesne z dwóch powodów. Pierwszym naturalnie jest udział w amerykańskim rynku, a drugim potencjał samego gracza, który w 2023 roku zanotował ogromny progres.

Nowy rok nie przyniósł lepszych wieści. Znienacka pojawiła się także informacja o odejściu Matthew Edgara, byłego posiadacza karty PDC. Choć Edgar aktywnie gra głównie w federacji WDF, w internecie jest postacią niezwykle popularną – głównie ze względu na aktywność w social mediach.

Największym ciosem jest jednak odejście Ryana Searle’a. W ostatnich latach Anglik dotarł do finału Players Championship Finals, a przez pewien czas znajdował się nawet w czołowej “16” światowego rankingu. Searle był niewątpliwie najgłośniejszym nazwiskiem z całej grupy, który w dodatku słynie z niecodziennych preferencji, od lat grając najcięższymi lotkami w całej stawce – to zaś w oczywisty sposób napędzało popularność producenta sprzętu.

 

Właściciel marki – Matt B. Loxley – odniósł się do całej sprawy na portalu X. – To normalne, że gracze przychodzą i odchodzą. Nie będę stał na niczyjej drodze, jeśli do drzwi puka większy brand. Nie zapominajmy jednak, że istniejemy dopiero od trzech lat – nigdy nie byliśmy w lepszej kondycji niż obecnie. Nie mamy zamiaru zastępować żadnego z zawodników – mamy świetny roster, każdy z naszych graczy będzie mieć teraz okazję, by to jemu poświęcono więcej uwagi – napisał.

Nie da się jednak ukryć, że grupa graczy współpracujących z Loxley zrobiła się dość uboga – do najbardziej znanych zawodników ze stajni producenta z siedzibą w Holandii należą Owen Bates, Christian Kist, John Part, Ronny Huybrechts czy popularny w internecie David Schlichting.

2 komentarze

1 Komentarz

  1. Damian Godek-Wocial

    Damian Godek-Wocial

    3 stycznia, 2024 o 13:11

    Ale portal X to… no ja bym się wstydził na niego powoływać. Nie przepadam za właścicielem. Wybił się na cwaniactwie i placach innych osób.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama