Obserwuj nas

Newsy

Przesiew rozstawionych. Wieczór z 2. rundą Belgian Darts Open

Poznaliśmy pełną obsadę trzeciej rundy Belgian Darts Open 2024. Z turniejem pożegnali się chociażby Michael Smith, Michael van Gerwen czy Dave Chisnall. Ozdobą tej sesji okazał się występ mistrza świata, który był blisko poprawienia swojej rekordowej średniej w European Tourze.

Źródło: PDC

Dla polskich kibiców najważniejszym starciem tego wieczora był pojedynek Krzysztofa Ratajskiego z Lukiem Littlerem. Pierwsza część meczu napawała optymizmem, turniejowa trzynastka była w stanie po sześciu legach remisować z angielską sensacją. Ta druga część to popis uczestnika Premier League, i pierwsza wygrana nad Ratajskim w PDC. Więcej informacji na temat tego widowiska znajdziecie tutaj.

Nie wszyscy Anglicy mieli tyle szczęścia. Wieze opuścili Dave Chisnall i Michael Smith. Ten pierwszy nierówną grą był w stanie wywalczyć sobie nawet lotkę meczową, ale Ryan Joyce zdołał się obronić przed pogonią Chizzy’ego. Światowa trójka nie była w stanie zagrozić jedynemu reprezentantowi gospodarzy, który pozostał w walce o triumf w turnieju. Mike De Decker zanotował słabszą środkową część rywalizacji, ale uszło mu to bez konsekwencji wynikowych, i po raz piąty w karierze awansował do trzeciej rundy cyklu.

Michael van Gerwen z kolei kontynuuje swoją niemoc wynikową połączoną z grą poniżej jego potencjału. Tym razem problemem okazały się podwójne, tam rozstrzygnęła się kwestia zwycięstwa Petera Wrighta. Szkot lepiej wszedł w mecz, potem MvG zyskał wiatr w żagle i był bliski doprowadzenie do decidera i tu również zawiodły dable.

Wisienką na torcie okazał się kolejny pokaz mocy Luke’a Humphriesa. Otwarcie dziesiątą lotką zawsze brzmi dobrze, a kontynuacja tego aż do końca na średniej 110+ brzmi jeszcze lepiej. To jego druga najwyższa średnia w historii European Touru – co ciekawe, ta najlepsza również pochodzi z meczu z Jamesem Wadem z października zeszłego roku (111,33).

Zwycięstwa odnieśli też Stephen Bunting, Gerwyn Price po efektownym występie i Rob Cross.

 

BELGIAN DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, GDZIE OGLĄDAĆ?


Belgian Darts Open 2024 – 2. runda (sesja wieczorna):

:england: (1) Dave Chisnall (89,40) 5:6 :england: Ryan Joyce (89,25)

:england: (11) Michael Smith (87,55) 2:6 🇧🇪 Mike De Decker (94,35)

:wales: (3) Gerwyn Price (101,21) 6:4 🇩🇪 Gabriel Clemens (92,90)

🇳🇱 (8) Michael van Gerwen (93,00) 4:6 :scotland: Peter Wright (91,81)

🇵🇱 (13) Krzysztof Ratajski (95,60) 3:6 :england: Luke Littler (97,05)

:england: (2) Luke Humphries (110,65) 6:1 :england: James Wade (89,19)

(6) Josh Rock (99,22) 5:6 :england: Stephen Bunting (97,79)

:england: (7) Rob Cross (96,33) 6:5 🇩🇪 Lukas Wenig (92,30)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama