Obserwuj nas

Newsy

Mecz bez historii. Spokojne zwycięstwo Littlera nad Ratajskim

Luke Littler pokonał Krzysztofa Ratajskiego w 2. rundzie Belgian Darts Open 2024. Zgodnie z przewidywaniami Anglik rozegrał dobre spotkanie, choć miewał momenty przestoju. Jego zwycięstwo ani przez chwilę nie było jednak zagrożone – skończyło się wynikiem 6:3.

Źródło: Professional Darts Corporation

Problemy pojawiły się już na początku. Choć Ratajski stanął przed dobrą szansą na przełamanie w pierwszym legu, nie był w stanie zamknąć partii w 18 lotkach – kluczowa okazała się pomyłka na podwójnej dwunastce. Druga odsłona była już znacznie lepsza – dobra punktacja dała Polakowi zamknięcie w 15 rzutach.

Na przełamanie można było liczyć przy wyniku 1:1Polish Eagle był ustawiony na 32 punktach, ale przeciwnik trafił topa ostatnią lotką w dłoni. Game changerem (w negatywnym sensie) mógł być czwarty leg – Ratajski trzykrotnie pomylił się na doublach, ale szczęśliwa okazała się podwójna dwójka.

Kolejne dwie partie to znów gra leg za leg – najpierw wygrał Anglik, później Polak. W międzyczasie pojawiły się drobne kontrowersje – Littler wyraźnie wskazywał, że jest jakiś element, który nie podoba mu się w grze lub zachowaniu skarżyszczanina. Jak się okazało, rzecz dotyczyła… butelek. Ratajski omyłkowo raczył się wodą ze stolika rywala.

Do pierwszego przełamania koniec końców jednak doszło. Przy wyniku 4:3 17-latek zdystansował naszego reprezentanta na punktacji, a po chwili stanął przed szansą na zamknięcie meczu. To zaś zakończyło się powodzeniem – stanęło na wyniku 6:3.

 

Belgian Darts Open 2024 – 2. runda:

🇵🇱 (13) Krzysztof Ratajski 3:6 :england: Luke Littler

Średnie: 95,60 – 97,05

Podwójne: 42,9% (3/7) – 46,2% (6/13)

Maksy: 2 – 6

ZOBACZ TEŻ
Koniec obrony tytułu! Znamy pierwszych ćwierćfinalistów World Matchplay
1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Pingback: Przesiew rozstawionych. Wieczór z 2. rundą Belgian Darts Open - Łączy Nas Dart

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama