Obserwuj nas

Newsy

Anderson przetrwał bitwę! Start 2. rundy turnieju w Belgii

Ośmiu graczy ma już zapewnione miejsce w 3. rundzie Belgian Darts Open 2024. Podczas sobotniego popołudnia najwyższymi średnimi popisali się Joe Cullen i Gary Anderson, choć ten drugi miał ogromne problemy z Andreasem Harryssonem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Mimo że Harrysson podchodził starcia z Andersonem jako autor 107-punktowej średniej w 1. rundzie, niewielu sądziło, że w sobotę zdoła się choćby zbliżyć do tego wyniku. Rzeczywiście – tym razem średnia była niższa o 10 punktów, ale i to wystarczyło do wywalczenia decidera. To imponujące o tyle, że musiał się mierzyć z rywalem, który jak natchniony trafiał potrójne dwudziestki. Świetna passa obu graczy skończyła się stanie 5:5. Po 21 lotkach Harrysson był zaledwie ustawiony na potencjalnym zamknięciu, ale Anderson już nie dał mu szansy.

Grą na podwójnych imponował Jonny Clayton – można powiedzieć, że jak za starych, dobrych czasów. Mimo dobrego poziomu (60% na doublach i średniej na poziomie 98,5) Walijczyk w żadnym momencie nie mógł być pewien zwycięstwa. Dwa pierwsze legi padły łupem Berry’ego van Peera, a po ośmiu partiach było 4:4. W końcówce The Ferret nie pozostawił jednak złudzeń.

Minimalnie niższą średnią osiągnął Ryan Searle, który po deciderze odesłał do domu Richarda Veenstrę. Za Holendrem stał głównie timing, a za Anglikiem moc na punktacji. Jednocześnie, w przeciwieństwie do Claytona, obaj mieli problemy na podwójnych, pudłując w sumie 32 razy.

Wydawało się, że awans do trzeciej rundy uzyska Chris Dobey, ale gdy miał już Danny’ego Nopperta na rozkładzie, spudłował aż sześć lotek meczowych. Tutaj także skończyło się deciderem, w którym były mistrz UK Open zdystansował rywala na punktacji.

Sesję zamknęło starcie Joe Cullena z Dirkiem van Duijvenbode, które wyrównane było tylko do stanu 3:3. Rockstar wygrał trzy następne partie, a w całym meczu dwukrotnie zamknął 170-punktowy finisz! Jeden z nich był zresztą finiszem na mecz.

Awans uzyskali także Ricardo Pietreczko, Jermaine Wattimena oraz Damon Heta.

 

BELGIAN DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, GDZIE OGLĄDAĆ?

 

Belgian Darts Open 2024 – 2. runda (sesja popołudniowa):

🇩🇪 Ricardo Pietreczko (93,75) 6:5 :england: Luke Woodhouse (91,09)

:england: Ross Smith (85,38) 2:6 🇳🇱 Jermaine Wattimena (91,39)

:wales: Jonny Clayton (98,58) 6:4 🇳🇱 Berry van Peer (93,80)

🇦🇺 Damon Heta (88,72) 6:1 Brendan Dolan (86,20)

:england: Ryan Searle (97,45) 6:5 🇳🇱 Richard Veenstra (90,76)

🇳🇱 Danny Noppert (99,60) 6:5 :england: Chris Dobey (91,06)

:scotland: Gary Anderson (102,97) 6:5 🇸🇪 Andreas Harrysson (96,90)

🇳🇱 Dirk van Duijvenbode (92,22) 3:6 :england: Joe Cullen (104,40)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama