Obserwuj nas

Newsy

Trudności Ratajskiego z kończeniem meczów? Liczby nie stoją za Polakiem

Krzysztof Ratajski nadal czeka na pierwszy tegoroczny triumf w European Tourze. Polak w sobotę rozegra spotkanie drugiej rundy Austrian Darts Open z Domem Taylorem. Przed tą rywalizacją Darts Orakel nie poprawiło nam jednak humorów…

Krzysztof Ratajski (fot. PDC)

Chodzi o rubrykę, która wskazuje na średnie wszystkich zawodników w PDC w sezonie 2024. Statystycy policzyli jak wyniki meczowe mają się do wyników, gdy graczy… dzieli jeden leg od wygranej. Jak radzą sobie z kończeniem spotkań?

Okazało się, że najlepszy w sezonie pod tym względem jest Joe Cullen. Średnia meczowa, gdy brakuje mu jednej partii do zwycięstwa, jest prawie o 14 punktów wyższa od tej, jaką osiąga w całej rywalizacji.

Po drugiej stronie zestawienia znajdziemy jednak nazwisko Krzysztofa Ratajskiego. Polak, gdy potrzebuje kończyć mecz, gra średnio o 6.35 punktu gorzej niż przez resztę starć. Co mówi ta statystyka? Że na pewno trudno Polakowi postawić kropkę nad i.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie takie spotkania nasz reprezentant przegrywa. Wystarczy spojrzeć tylko na rywalizacje z tego roku, o których przesądzały decydujące legi. W turniejach podłogowych na pięć takich spotkań wygrał aż trzy. Do tego zestawienia trzeba jednak – niestety – doliczyć także przegrany mecz w UK Open z Mervynem Kingiem.

To jednak nie wszystkie takie sytuacje, ponieważ liczby muszą uwzględniać wszystkie zwycięstwa, jakie odniósł w tym sezonie Ratajski. Wszak w każdym z nich był w sytuacji, gdzie dzielił go leg od triumfu. Tam też możemy doszukać się mocniejszych partii – jak chociażby w rekordowym pod względem średniej meczu Players Championship z Nickiem Kennym (13. lotka) lub innym starciu podłogowym – tym razem z Martinem Lukemanem (15. lotka).

Polak może poprawić te liczby w sobotnie popołudnie, gdy rozegra mecz drugiej rundy Austrian Darts Open z Domem Taylorem. Początek o 13:00, a transmisję będzie można obejrzeć w Viaplay oraz PDC.tv.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona