Obserwuj nas

Newsy

REKORD ŚWIATA! Beau Greaves znów napisała historię [WIDEO]

Dominacja! Beau Greaves wygrała wszystkie mecze w grupie B rozgrywek MODUS Super Series, gwarantując sobie występ w finale tygodnia. Jedno spotkanie było jednak szczególne – w starciu z Kevinem Painterem 20-latka osiągnęła najwyższą średnią w historii kobiecego darta.

Źródło: MODUS Super Series

Ten mecz zamykał rywalizację w grupie B, w której nadal toczyła się walka o awans. Painter musiał pokonać Greaves, by zepchnąć z trzeciej pozycji Sebastiana Białeckiego i znaleźć się w finale tygodnia. To zadanie okazało się jednak niemożliwe, a problemy pojawiły się już w pierwszej partii, gdy Angielka rzuciła siedem perfekcyjnych lotek. Zapachniało nine-darterem, ale skończyło się pomyłką na dziewiętnastkach.

Sam Painter prezentował zupełnie przyzwoity poziom, ale nie miał nic do powiedzenia – po dwóch legach Greaves grała bowiem na średniej 125,25. Tego wyniku wprawdzie nie utrzymała, ale i tak skończyło się rezultatem rekordowym na przynajmniej dwóch płaszczyznach.

114,56 – bo na tym stanęło – to nowa najwyższa średnia w historii kobiecego darta. Choć w przeszłości panie osiągały już ponad 110-punktowe wyniki, ten wyczyn przebił je wszystkie.

Aż o 13 punktów Angielka pobiła dotychczasowy kobiecy rekord w meczu telewizyjnym. Poprzedni (101,55) należał do Sherrock i został osiągnięty podczas Grand Slam of Darts 2021.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama