Obserwuj nas

Newsy

Ratajski w drugiej rundzie finałów World Series

Nie był to najbardziej spektakularny mecz w historii darta, ale dziś narzekać nie będziemy. Krzysztof Ratajski pokonał Daniela Klose 6:3 w meczu inaugurującym tegoroczne finały World Series of Darts. W drugiej rundzie turnieju Polak zmierzy się z Lukiem Humphriesem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Obie strony zaczęły spotkanie od słabej gry na punktacji. Choć w pierwszym legu jako pierwszy do podwójnej doszedł Ratajski, nie udało się trafić ani topa, ani podwójnej dziesiątki. Klose wykorzystał błędy Polaka, przełamując efektownym checkoutem ze 128 punktów. Łupem Niemca padła również druga, dość komfortowo wygrana partia.

Po kolejnych próbach Polski Orzeł trafił wreszcie podwójną, zapisując przy swoich nazwisku pierwszego lega. W czwartej partii swojej szansy nie wykorzystał Klose, a Ratajski uratował sytuację ostatnią lotką na podwójnej trójce, doprowadzając do remisu 2:2.

Mecz powoli zaczął się układać pod dyktando triumfatora z Jeny. Ratajski zgarnął dwa następne legi, wychodząc na prowadzenie 4:2. Do końcowego triumfu Klose potrzebował już dwóch przełamań.

Punktacja Niemca cały czas wyglądała przeciętnie, ale i tak zdołał odrobić jednego lega straty – to za sprawą skutecznej gry na podwójnych. Polak ustawił jednak mecz finiszem ze 120 punktów, doprowadzając do wyniku 5:3. Choć nie obyło się bez kolejnych problemów na podwójnych, do końca meczu Ratajski nie stracił już żadnego lega.

————————————

🇵🇱 Krzysztof Ratajski 6:3 🇩🇪 Daniel Klose

Średnie: 90,27 – 87,41

Podwójne: 6/16 (37,5%) – 3/5 (60%)

Maksy: 1 – 0

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama