Obserwuj nas

Newsy

Razma zirytowany regulaminem PDC. “Nie wiem, czy coś takiego miało już miejsce”

Sposób przyznawania nagród finansowych w European Tourze to prawdopodobnie jedna z najbardziej skomplikowanych zasad w PDC. Poziom skomplikowania nie idzie jednak w parze ze sprawiedliwością – przynajmniej według niektórych, czego przykładem są ostatnie wpisy Madarsa Razmy.

Źródło: Professional Darts Corporation

O ile w pierwszym w tym roku turnieju European Touru wystąpiła cała darterska elita, nie można powiedzieć tego samego o ostatnich eventach. Dla przykładu – z turnieju w Austrii wycofało się aż pięciu graczy, z czego trzech zastępców wystąpiło mimo przegranych wcześniej kwalifikacji. To zasługa obecności na liście rezerwowej, będącej pochodną rankingu Pro Tour.

Jak czytamy na platformie X, ta sytuacja nie spodobała się Madarsowi Razmie. – Zabawne – mamy graczy, którzy wygrali cztery mecze, by zakwalifikować się do European Touru oraz graczy, którzy wygrali tylko dwa spotkania i nie uzyskali kwalifikacji. Jednocześnie to ci drudzy zarobili więcej pieniędzy do rankingu. I nie, nie mam na myśli siebie – ja mam inne problemy w tourze – napisał Łotysz.

Dla przykładu: Graham Hall wygrał cztery mecze, by zakwalifikować się do turnieju w Austrii, podczas gdy Richard Veenstra i Daniel Klose się nie zakwalifikowali, ale otrzymali zaproszenia na ostatnią chwilę. Koniec końców to oni zarobili więcej rankingowych pieniędzy. Nie wiem, czy takie sytuacje miały miejsce w poprzednich turniejach – dodał.

Myślę, że byłoby uczciwie, gdyby gracze, którzy grają w European Tourze, otrzymywali nagrody finansowe, które nie byłyby wliczane do rankingu. W końcu nie byli wystarczająco dobrzy, by się zakwalifikować. Jeśli zaś pierwsi gracze z listy rezerwowej nie będą chcieli grać dla samych pieniędzy, mamy jeszcze ponad 60 innych zawodników, którzy to zrobią – zakończył.

 

 

Po pięciu turniejach Razma zajmuje 47. miejsce w wyścigu do mistrzostw Europy. Szansa na podbudowanie dorobku pojawi się już wkrótce, podczas Baltic Sea Darts Open. Turniej zostanie rozegrany w dniach 10-12 maja.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona