Obserwuj nas

Newsy

Rewelacja World Cup of Darts wróci na scenę! Szwedzi mają skład na Frankfurt

W kwestii tego, kto zagra u boku Jeffreya de Graafa w reprezentacji Szwecji na World Cup of Darts nie trzeba było czekać aż do czerwcowych zmagań Pro Touru PDC Nordic & Baltic. Po nieudanym występie w Baltic Sea Darts Open Daniela Larssona, który miał jeszcze szansę wedrzeć się do składu, stało się jasne, że w deblowym turnieju zobaczymy Oskara Lukasiaka.

Oskar Lukasiak (fot. pdc-nordic.tv)

W rozegranym w ubiegły weekend Baltic Sea Darts Open Daniel Larsson już w pierwszej rundzie trafił na trudnego przeciwnika. Jego spotkanie z Raymondem van Barneveldem zakończyło się wynikiem 6:1 na korzyść utytułowanego Holendra. Przegrana ta skreśliła szansę Larssona na dalszą walkę o uzupełnienie składu Szwecji w World Cup of Darts. Dzięki temu pewnym występu może być Oskar Lukasiak. Zagra w parze z Jeffreyem de Graafem.

Jeśli chodzi o resztę ekip z regionu nordycko-bałtyckiego, kwestia składów na World Cup of Darts rozstrzygnie się na przełomie maja i czerwca. Będzie to kolejny weekend z rozgrywkami Pro Touru PDC Nordic & Baltic. Danię reprezentować będzie na pewno Benjamin Drue Reus, Łotwę Madars Razma, Litwę Darius Labanauskas, Norwegię Cor Dekker, a Finlandię – Teemu Harju. Składy uzupełnią zawodnicy najwyżej sklasyfikowani w Order of Merit rozgrywek Pro Touru PDC Nordic & Baltic, biorąc pod uwagę stan na 2 czerwca.

Praktycznie pewny występu w reprezentacji Finlandii u boku Teemu Harju jest Marko Kantele. W pozostałych reprezentacjach walka o uzupełnienie składu na World Cup będzie bardziej zacięta. Rozstrzygnięcia będą miały miejsce podczas fińskiego weekendu z nordycko-bałtyckim Pro Tourem. Rozgrywki odbędą się w dniach 31.05-02.06, a poza piątą i szóstą odsłoną Pro Touru na ten termin zaplanowane są również turnieje kwalifikacyjne do European Touru (8, 9 oraz 10).

Oskar Lukasiak, choć – w przeciwieństwie do Jeffreya de Graafa – nieposiadający karty, będzie tym bardziej doświadczonym ogniwem w reprezentacji Szwecji. Dla urodzonego w Holandii de Graafa będzie to debiut. Lukasiak z kolei miał okazję reprezentować swój kraj w zeszłorocznej odsłonie WCoD. Wtedy szwedzka ekipa, dość zaskakująco, dotarła do półfinałów, gdzie musiała uznać wyższość Walijczyków.

Turniej World Cup of Darts będzie można zobaczyć za pośrednictwem Viaplay oraz PDC.tv. W rozgrywkach zobaczymy także polską parę. U boku Krzysztofa Ratajskiego stanie Radek Szagański, dla którego będzie to debiut.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama