Obserwuj nas

Newsy

Sebastian Białecki zaproszony do udziału w MODUS Super Series

Przyszły tydzień stanie nie tylko pod znakiem rywalizacji w World Grand Prix. Część uwagi polskich kibiców będzie skierowana na rozgrywki Super Series, do których po raz kolejny zaproszony został Sebastian Białecki. 19-latek nie będzie jednak miał łatwego zadania – wśród rywali Bolta znajdzie się kilka głośnych nazwisk.

Źródło: Professional Darts Corporation

MODUS Super Series to cotygodniowe rozgrywki, w których udział bierze dwunastu graczy nieposiadających karty PDC, rywalizujących od poniedziałku do soboty. W każdym tygodniu skład zawodników ulega zmianie, a pełny sezon składa się z trzynastu turniejów. Zwycięzcy dwunastu pierwszych etapów trafiają do “tygodnia mistrzów” – turnieju zwieńczającego dany sezon, w którym gracze rywalizują o główną nagrodę w postaci 20 tysięcy funtów.

Do tej pory rozegrano cztery pełne sezony rozgrywek Super Series, w których triumfowali Conan Whitehead, Raymond Smith oraz dwukrotnie Luke Littler.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się dziewiąty tydzień piątego sezonu. Wśród uczestników turnieju nie zabraknie głośnych nazwisk – oprócz Sebastiana Białeckiego udział wezmą m.in. wspomniany wcześniej Luke Littler, Andy Boulton, Jelle Klaasen czy Alexander Merkx.

Grupa AGrupa BGrupa C
Andy Boulton 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿Mark Hylton 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Richard Hosey 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Sebastian Białecki 🇵🇱Jelle Klaasen 🇳🇱Geoff Murray 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Patrick van den Boogaard 🇳🇱Jordan Brooks 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Harry Ward 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Willem Mandigers 🇳🇱
Alexander Merkx 🇳🇱
Luke Littler 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿


MODUS Super Series – format turnieju

Dwunastka graczy została podzielona na trzy grupy. Zwycięzca trzydniowej rywalizacji w grupie A trafia do finałów tygodnia. Drugi i trzeci zawodnik tabeli trafia do grupy B, a czwarty, piąty i szósty do grupy C. Do wcześniej wspomnianego zwycięzcy dołącza trójka najlepszych z grupy B i dwójka z grupy C. Cała szóstka mierzy się ze sobą podczas niedzielnego wieczoru. Po trzyosobowej fazie grupowej, skąd awans wywalczają cztery osoby, następują półfinały i finał rywalizacji.

Spotkania są rozgrywane w systemie do czterech wygranych legów – od początku do samego końca.

Format funkcjonowania rozgrywek Super Series został wyjaśniony na poniższym filmie.


MODUS Super Series – godziny rozgrywania turnieju

Wszystkie grupy mają stałą godzinę rozgrywania meczów.

GRUPA A: poniedziałek, wtorek i środa – od 10:30 czasu polskiego

GRUPA B: czwartek, piątek – od 23:00 czasu polskiego

GRUPA C: czwartek, piątek – od 14:00 czasu polskiego


MODUS Super Series – transmisja

Co stanowi bardzo dobrą informację – wszystkie spotkania rozgrywek Super Series można śledzić za darmo na kanale YouTube @MODUSSuperSeries.

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Biały

    29 września, 2023 o 08:36

    Znowu Andy Boulton. Czas na rewanż za ostatni Modus z udziałem Sebastiana

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama