Obserwuj nas

Newsy

Beau Greaves podjęła decyzję – policzek dla PDC

World Darts Federation potwierdziła, że Beau Greaves weźmie udział w mistrzostwach świata WDF, które w dniach 2-10 grudnia odbędą się w Lakeside. Tym samym dominatorka damskiej rywalizacji zrezygnowała z udziału w MŚ PDC.

Źródło: PDC

19-latka zdecydowała się wrócić do Lakeside z zamiarem obrony tytułu i zdobycia głównej nagrody w wysokości 25 000 funtów.

Zwycięstwo w mistrzostwach świata w zeszłym roku było jednym z najważniejszych momentów w mojej karierze darterskiej i chcę obronić ten tytuł. Dlatego zdecydowałam się grać w Lakeside – skomentowała swoją decyzję Greaves.

– Nadal jestem na wczesnym etapie mojej kariery, a możliwość zostania wielokrotną mistrzynią świata jest niezwykle motywująca. W tej chwili gram dobrze i nie mogę się doczekać, aby wrócić na scenę w grudniu – dodała.

Nick Rolls, Sekretarz Generalny WDF, komentując decyzję Beau nie krył radości: – Wszyscy są zachwyceni faktem, że Beau w tym roku wróci do Lakeside. Nie możemy się doczekać, aż Beau i 23 inne zawodniczki będą walczyć o główną nagrodę w wysokości 25 000 funtów, która pozostaje najwyższą w kobiecych turniejach – podkreślił Rolls.

PDC – głosem Matta Portera – już jakiś czas temu zapowiedziała, że jeśli Greaves postanowi nie zagrać w ich mistrzostwach świata, to jej miejsce zostanie przekazane na turniej kwalifikacyjny dla posiadaczy kart. W związku z tym w Ally Pally zobaczymy jedynie dwie kobiety. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama