Obserwuj nas

Newsy

Sesja imienia wielu bohaterów! Mocarne granie 3. rundy w Grazu

Wiemy już, kto zagra w ostatniej sesji European Touru w Austrii. Królami dzisiejszego popołudnia okazali się Holendrzy i Anglicy, jedynym rodzynkiem w najlepszej ósemce będzie Martin Schindler. Fani zgromadzeni w Grazu mogli zobaczyć mnóstwo dobrej gry, w tym aż 6 indywidualnych średnich powyżej 100 punktów.

Źródło: PDC

Górna część drabinki zdecydowanie nie zawiodła. Trzecia runda okazała się tym razem szczęśliwa dla Joe Cullena, który ponownie zagrał na średniej 100+ i ponad 50-procentowych podwójnych. Trzeba też odnotować, że Dave Chisnall rozegrał najlepsze spotkanie w tym roku na scenie European Touru, ale Rockstar okazał się za mocny tego dnia dla światowej siódemki. Jeszcze lepiej punktacyjnie od Cullena wyglądał Gian van Veen, który musiał się dłużej namęczyć ze swoim rywalem. Sensacja ostatnich tygodni w postaci Ritchiego Edhouse’a długo nie oddawała swojego licznika, ale w końcu uległ naporowi Holendra, który wraz z Cullenem notuje pierwszy ćwierćfinał w tym roku.

Bunting mental znów nie zawiódł. Turniejowa trzynastka zamykała wszystko, co się ruszało, mimo tego, że sam Daryl Gurney grał bardzo dobrze, to dostawał tylko pojedyncze szanse. Tego dnia Stephen Bunting był nie do ruszenia przez Irlandczyka z północy i tym samym trzeci raz w tegorocznej kampanii European Touru zagra w niedzielnej sesji wieczornej. Znów tam zobaczymy też Martina Schindlera, który zatrzymał passę triumfów na średniej 100+, ale nie był zmuszony przez rywala do najwyższego wysiłku. Znów Jonny Clayton nie przełożył odpowiedniej dyspozycji z meczu na mecz, notując kolejne spotkanie na średniej poniżej 90 punktów. The Wall tak jak Bunting, trzeci raz w sesji wieczornej w 2024 roku.

Luke Littler jak na swoje standardy konfrontację z Krzysztofem Ratajskim rozpoczął bardzo przeciętnie. Mało potrójnych, wysokich kolejek, i choć sam Polak nie grał nadzwyczajnie, wystarczyło to, by osiągnąć dwulegowe prowadzenie. Podobnie jak w starciu z Hetą, wicemistrz świata się obudził i zaczął zamykać sprawnie kolejne partie w pięciu podejściach do tarczy. Jak się okazało, wystarczyło to na pewną wiktorię nad nieskutecznym tego dnia na podwójnych Ratajskim. Show przy tarczy zaprezentowali Josh Rock z Dannym Noppertem, długo oboje zamykali pierwszą lotką, mając przy tym świetną punktację. Bój na pomyłki wygrał The Freeze, który skończył mecz z tylko jednym pudłem na doublach (6/7).

Daniel Klose poprawił swój poziom w porównaniu do wczorajszej batalii z Andrew Gildingiem, ale dziś dostał dużo mocniejszego rywala. Ross Smith zjawił się w Austrii z bardzo dobrą formą, co ponownie udowodnił w starciu z Niemcem. Szybko opanował kontrolę nad meczem po nerwowym początku, dokładał kolejne legi i efektownym checkoutem 142-punktowym zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Na koniec sesji jeden z największych klasyków ostatnich lat, choć w ostatnich miesiącach ciężko od Petera Wrighta oczekiwać zwycięstwa z MvG. To nie była najlepsza wersja Michaela van Gerwena, ale przewaga wypracowana na początku meczu wraz ze skutecznymi podwójnymi wystarczyła do odniesienia zwycięstwa.

Austrian Darts Open 2024 – ćwierćfinały (sesja wieczorna):

:england: (16) Joe Cullen – 🇳🇱 Gian van Veen

:england: (13) Stephen Bunting – 🇩🇪 Martin Schindler

:england: Luke Littler – 🇳🇱 (10) Danny Noppert

:england: (14) Ross Smith – 🇳🇱 (6) Michael van Gerwen

AUSTRIAN DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, GDZIE OGLĄDAĆ?

Austrian Darts Open 2024 – 3. runda (sesja popołudniowa):

:england: (1) Dave Chisnall (98,65) 3:6 :england: (16) Joe Cullen (102,17)

:england: Ritchie Edhouse (98,93) 4:6 🇳🇱 Gian van Veen (105,20)

Daryl Gurney (100,40) 3:6 :england: (13) Stephen Bunting (104,64)

:wales: (5) Jonny Clayton (87,57) 3:6 🇩🇪 Martin Schindler (91,73)

:england: Luke Littler (95,07) 6:3 🇵🇱 (15) Krzysztof Ratajski (91,51)

(7) Josh Rock (106,50) 3:6 🇳🇱 (10) Danny Noppert (102,12)

🇩🇪 Daniel Klose (93,28) 2:6 :england: (14) Ross Smith (98,30)

🇳🇱 (6) Michael van Gerwen (93,92) 6:4 :scotland: (11) Peter Wright (95,50)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona