Obserwuj nas

Newsy

Znów nie do zatrzymania! Littler górą w Grazu

Tego wieczoru w Grazu nie było mocnych na Luke’a Littlera. Anglik w drodze do zwycięstwa w Austrian Darts Open w przekonującym stylu pokonał najpierw Danny’ego Nopperta, a później Rossa Smitha. Również Joe Cullen nie był w stanie znaleźć w spotkaniu finałowym sposobu na The Nuke’a – tym samym Littler dołożył do swojego dorobku drugie zwycięstwo w European Tourze w tym sezonie.

Po emocjonującej sesji popołudniowej przyszedł czas na wieczorne rozstrzygnięcia w austriackim Grazu. Jako pierwsi przy tarczy pojawili się Joe Cullen oraz Gian van Veen. Obaj zawodnicy w trzeciej rundzie pokazali się z doskonałej strony jeśli chodzi o punktację i wykończenia. Nic więc dziwnego, że pierwszy ćwierćfinał był meczem niesamowicie zaciętym. Dopiero w ósmej odsłonie gorszą grę Holendra na dystansie wykorzystał Rockstar. Słabszy leg GVV okazał się tym na wagę gry w półfinałach, w których wynikiem 6:3 zameldował się Cullen. Starcie Stephena Buntinga Martinem Schindlerem także było wyrównane, lecz więcej w nim było zwrotów akcji. To Anglik, już w czwartym legu, był autorem pierwszego przełamania i wydawało się, że jego przewaga potrwa już do końca spotkania. The Wall zdołał jednak odłamać przeciwnika dwukrotnie, doprowadzając do stanu 5:4. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w deciderze, w którym lepszy okazał się być Bunting, na którego w półfinale czekał już Rockstar.

Choć Danny Noppert niezbyt przypominał siebie z trzeciej rundy, to i jego mecz z Lukiem Littlerem rozstrzygnął się na pełnym dystansie. Gdy The Nuke finiszem ze 148 punktów przełamywał Holendra na stan 5:3 wydawało się, że jeszcze chwila i to starcie dobiegnie końca. Pudła na podwójnych Anglika sprawiły jednak, że Noppert do końca mógł mieć nadzieję na wygraną. Decider padł jednak łupem Littlera, który tym samym zameldował się w półfinale. Na misję, aby uczynić kolejny etap rozgrywek całkowicie angielskim udał się Ross Smith. Po początku meczu w wykonaniu Michaela van Gerwena wydawało się, że jest to zadanie do wykonania. MvG przez całe spotkanie odstawał od przeciwnika punktowo, w walce nie pomagał mu też brak skuteczności na doublach. Na tych z kolei rzadko mylił się Smudger, który w przekonującym stylu, wygrywając 6:1, sprawił, że team “reszta świata” odmeldował się z dalszych rozgrywek w Grazu.

Stephen Bunting mocno rozpoczął pierwsze z półfinałowych spotkań. The Bullet otarł się o podwójne przełamanie Joe Cullena, ten jednak zdołał uciec spod topora. Niezrażony początkowym uderzeniem Buntinga, Rockstar nie tylko odrobił straty, ale i zyskał przewagę nad przeciwnikiem. Korzystając z pomyłek rywala na podwójnych wyszedł na prowadzenie 5:2. Bunting próbował jeszcze odwrócić losy spotkania jednym przełamaniem doprowadzając do stanu 6:5, ale do decidera w tym spotkaniu nie doszło. The Bullet przespał początek dwunastego lega, dzięki czemu to Cullen jako pierwszy dotarł do podwójnych i wygrał całe spotkanie 7:5.

Również Luke Littler zdominował początek “swojego” półfinału. Bezsilny Ross Smith, choć nie grał najgorszego spotkania, dał się przełamać trzykrotnie. To sprawiło, że licznik pokazywał wynik 5:2 dla The Nuke’a. Do takiego wyniku doprowadził również częściowo fakt, iż Smudger często mylił się na doublach. Najbardziej bolesną pomyłką była ta na podwójnej dziewiątce, która mogła sprawić, że starszy z Anglików mógłby zbliżyć się do Littlera na dystans jednego lega. Po tym pudle Smith nie ugrał już ani lega i spotkanie skończyło się wynikiem 7:2 dla Luke’a Littera. Młodszy z Anglików popisał się  średnią na poziomie ponad 105 punktów dając znak Cullenowi, że w finale może go czekać ciężka przeprawa.

Łeb w łeb – tak legowo “szli” Joe Cullen i Luke Littler przez pierwszą część spotkania. To The Nuke jednak prezentował lepszą dyspozycję – zwłaszcza punktową. Ilekroć młodszy z Anglików szykował się, by doprowadzić do przełamania, tyle razy Cullen wrzucał wyższy bieg. O możliwym przejęciu któregokolwiek z legów, które rozpoczynał Littler nie było jednak mowy. Choć na przełamanie The Nuke’a na 5:3 Rockstar odpowiedział błyskawicznie, to w następnej odsłonie przyszło kolejne ze strony Littlera. Od tego momentu Luke Littler całkowicie zdominował spotkanie i finalnie zwyciężył wynikiem 8:4. Stał się tym samym pierwszym zawodnikiem w tym sezonie z dwoma triumfami w European Tourze na koncie.

 

AUSTRIAN DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, GDZIE OGLĄDAĆ?

 

Austrian Darts Open 2024 – ćwierćfinały:

:england: (16) Joe Cullen (104,49) 6:3 🇳🇱 Gian van Veen (103,37)

:england: (13) Stephen Bunting (93,82) 6:5 🇩🇪 Martin Schindler (91,99)

:england: Luke Littler (98,27) 6:5 🇳🇱 (10) Danny Noppert (90,15)

:england: (14) Ross Smith (97,14) 6:1 🇳🇱 (6) Michael van Gerwen (90,61)

 

Austrian Darts Open 2024 – półfinały:

:england: (16) Joe Cullen (98,53) 7:5 :england: (13) Stephen Bunting (96,26)

:england: Luke Littler (105,65) 7:2 :england: Ross Smith (95,78)

 

Austrian Darts Open 2024 – finał:

🏆 :england: Luke Littler (102,71) 8:4 :england: (16) Joe Cullen (85,54)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama