Obserwuj nas

Newsy

Zwycięstwo na wagę złota? Ratajski z powrotem w grze o mistrzostwa Europy

Choć ten sezon w European Tourze rozpoczął się zupełnie nie po myśli Krzysztofa Ratajskiego, wystarczył jeden wygrany mecz, by jego pozycja w wyścigu do mistrzostw Europy uległa wyraźnej zmianie. W Austrii Polak skorzystał ze szczęśliwego rozstawienia i awansował tuż za miejsca premiowane końcowym awansem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Do mistrzostw Europy awansuje 32 najlepszych graczy na przestrzeni całego roku w European Tourze. Pod uwagę brane są zarobione pieniądze, z tym zastrzeżeniem, że zawodnicy rozstawieni oraz zawodnicy zakwalifikowani z rankingu światowego muszą wygrać przynajmniej jeden mecz, by pieniądze zostały im doliczone do wszystkich klasyfikacji.

W Austrian Darts Open Ratajski z uwagi na nieobecność kilku graczy raz jeszcze był zawodnikiem rozstawionym, a dzięki wygranej z Domem Taylorem zarobił cztery tysiące funtów za awans do trzeciej rundy. Za sprawą tego, nawet mimo bilansu 1-5 w European Tourze, Polak znów jest w grze do awans do mistrzostw Europy – obecnie zajmuje 38. pozycję. Liderem jest Luke Littler, zwycięzca dwóch turniejów w tym sezonie.

 

Klasyfikacja European Touru (po 5 z 13 turniejów)

Poz.ZawodnikZarobki
1:england: Luke Littler£62 500
2🇩🇪 Martin Schindler£47 000
3:england: Luke Humphries£44 000
4:scotland: Gary Anderson£34 000
5:wales: Gerwyn Price£33 000
6:england: Ross Smith£30 500
7:england: Rob Cross£28 500
8:england: Stephen Bunting£27 000
—————————————
28:england: Michael Smith£8 000
29:england: Ryan Joyce£8 000
30🇧🇪 Mike de Decker£7 750
31🇧🇪 Dimitri van den Bergh£7 500
32:england: Luke Woodhouse£7 500
—————————————
38🇵🇱 Krzysztof Ratajski£4 000

Źródło: dartsrankings..com

 

Kolejnym turniejem European Touru będzie Baltic Sea Darts Open w dniach 10-12 maja. Wszystko wskazuje jednak na to, że Polak nie będzie już rozstawiony, a co za tym idzie – będzie musiał rozpocząć zmagania od pierwszej rundy. Zwycięstwo choćby w pierwszej rundzie przyniesie mu dodatkowe dwa i pół tysiąca do klasyfikacji ogólnej.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama