Obserwuj nas

Newsy

Van Gerwen widzi pozytywy porażki z Littlerem. “Ze mną nie wygrywa tak przekonująco”

Michael van Gerwen przegrał 3:6 z Luke’iem Littlerem podczas dziewiątej nocy Premier League. Choć tym samym Holender spadł na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, w pomeczowym wywiadzie dla holenderskiego oddziału Viaplay starał się szukać pozytywów.

Źródło: Professional Darts Corporation

MvG od początku spotkania odstawał od Littlera na punktacji, a gdy został przełamany przy stanie 2:3, nie był w stanie znaleźć odpowiedzi. Trzykrotny mistrz świata widzi jednak swoje szanse w rywalizacji z 17-latkiem. – Zaczynam dostrzegać, że [Littler] nie czuje się komfortowo, gdy koncentruję się na nim zamiast na swojej własnej grze – przetłumaczył wypowiedź Holendra portal Dartsnieuws.

Do tej pory grałem z nim sześć razy, z czego trzy mecze wygrałem i trzy przegrałem. Za każdym razem, gdy ze mną wygrywał, to nie było tak przekonujące jak przeciwko innym graczom. Po prostu muszę to wykorzystywać – to jest zresztą przyczyna, dlaczego tej nocy mi nie poszło – dodał.

Mimo zwycięstw w trzech nocach Premier League, van Gerwen nie może mieć pewności, że awansuje do najlepszej czwórki. Ostatnia noc w Belfaście była pierwszą, gdy wygrał mecz, ale nie wygrał całego turnieju. – Gra nadal toczy się o awans do play-offów. Widać zresztą, że w meczach przeciwko mnie każdy jest dodatkowo zmotywowany. Nie chcę jednak, żeby to było potraktowane jako wymówka – po prostu muszę mieć pewność, że sam jestem odpowiednio przygotowany – wtedy to nie powinien być problem – zakończył.

10. noc Premier League zostanie rozegrana w Manchesterze. W pierwszej rundzie Littler znów zagra z van Gerwenem, którego pokonał już dwa razy z rzędu.

ZOBACZ TEŻ
Dołącz do zespołu ŁączyNasDart.pl! Otwieramy nabór!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama