Obserwuj nas

Newsy

“Żadnej wiadomości, żadnych podziękowań”. Jak PDC odtrąciła Paula Hinksa?

Na oficjalnym kanale YouTube MODUS Super Series pojawił się wywiad z Paulem Hinksem, byłym legendarnym sędzią PDC. W rozmowie poruszono między innymi wątek odejścia z federacji w 2021 roku. 68-latek nie ukrywał żalu związanego ze sposobem, w jaki doszło do zakończenia współpracy.

Źródło: MODUS Super Series

Hinks był przez lata jednym z czołowych arbitrów, a jeszcze na początku 2021 roku sędziował finał mistrzostw świata. Jego ostatnią imprezą było jednak marcowe UK Open – od tamtej pory Anglik zniknął z wszelkich turniejów organizowanych przez PDC. – W czasie pandemii sędziowie mieli dostać maila z informacją, co będziemy robić przez kolejnych 12 miesięcy. Nadszedł lipiec, a ja nie dostałem żadnej wiadomości ani z nikim się w tej sprawie nie spotykałem. W tym miesiącu byłem też na pogrzebie w North East, gdzie spotkałem dobrego znajomego, Gary’ego Wooda (który jest pracownikiem PDC – przyp. red.). Spytał, co robię w najbliższej przyszłości – odpowiedziałem, że nie wiem, bo od UK Open nikt się nie mną nie kontaktował – zaczął.

To był lipiec. Później przyszedł wrzesień i dostałem wiadomość od jednego z dyrektorów federacji. Mówił, że rozmawiał z Garym. Powiedziałem mu to samo, co jemu – od czasu UK Open nikt się do mnie nie odzywał. Dostałem odpowiedź, że w marcu wysłano do mnie maila, gdzie było wypisanych kilka zmian wprowadzonych przez PDC – jedna z nich dotyczyła hierarchii sędziów. Okazało się, że spadłem na piąte miejsce, za Huw Ware’a. Jeszcze raz przejrzałem skrzynkę pocztową, zajrzałem do spamu, ale niczego nie znalazłem – dodał.

– Odpowiedziałem, że pierwszy raz o tym słyszę, ale skoro takie są ich plany, to nic nie mogę z tym zrobić. Od tamtego dnia nikt się już nie odzywał.

Szczerze mówiąc, pracowałem dla PDC przez 17 lat – cieszyła mnie ta praca, a ja sam nigdy ich nie zawiodłem. A później tak to się skończyło. Nawet jeśli wtedy wysłali tego maila, to dlaczego nic mi nie powiedzieli podczas UK Open? Spodziewałbym się jakiegoś podziękowania za współpracę. To naprawdę bolało – zakończył.

W 20-minutowym wywiadzie poruszono także inne wątki, między innymi obecność Hinksa w cyklu seniorskim oraz w turniejach MODUS Super Series.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama