Obserwuj nas

Newsy

WDF wraca do Niemiec – przełom po kilkuletniej przerwie

Choć sezon 2024 jeszcze się na dobre nie rozpoczął, mamy już pierwsze informacje na temat sezonu 2025. Po kilkuletniej przerwie u naszych zachodnich sąsiadów ponownie odbędą się zawody organizowane przez World Darts Federation.

Źródło: Professional Darts Corporation

W kalendarzu WDF na sezon 2024 po raz kolejny nie znalazł się żaden turniej głównego cyklu rozgrywany w Niemczech. Jedynym eventem jest odbywający się w Borken International Youth Challenge, lecz, jak wskazuje nazwa, są to rozgrywki młodzieżowe. Choć w 2023 rozegrano mający ponad 30 lat tradycji turniej German Open, nie był on częścią World Darts Federation. Z kolei w latach 2020 – 2022 organizację eventu sparaliżowała pandemia.

2025 będzie więc rokiem wielkiego powrotu Niemiec do kalendarza, choć już pod innym szyldem. Według informacji znajdujących się na oficjalnej stronie federacji, pewne miejsce w terminarzu mają dwa nowe turnieje pod rangą “gold” oraz “silver” – kolejno Bochum Darts Open oraz Ruhr Darts Open.

Oba eventy zostaną rozegrane w dniach 28-30 marca (rozgrywanie dwóch turniejów naraz w tym samym miejscu jest charakterystyczne dla World Darts Federation). Jeśli kryteria kwalifikacji pozostaną niezmienne, triumf w Bochum Darts Open (z uwagi na rangę imprezy) będzie też przepustką do mistrzostw świata WDF – zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama