Obserwuj nas

Newsy

[WIDEO] 9. lotka Littlera w finale European Touru

9-darter w pierwszym turnieju na scenie World Series, 9-darter w pierwszym turnieju na podłodze, 9-darter w pierwszym European Tourze. Choć mamy dopiero marzec, Littler ustrzelił trzeciego w tym roku perfekcyjnego lega – tym razem w finałowym starciu imprezy w Wieze.

Źródło: Professional Darts Corporation

Moment na rzucenie dziewiątej lotki był wręcz wymarzony – wynik 5:5, na chwilę po kilku pomyłkach Crossa, który mógł prowadzić już 6:4. Można zażartować, że najtrudniejszą część Littler wykonał w pierwszym podejściu – wszak trafił konieczną potrójną dziewiętnastkę. Z formą prezentowaną w Belgii i nienaturalnym talentem do grupowania lotek w jednym miejscu siedem potrójnych dwudziestek nie mogło stanowić zaskoczenia. Dla 17-latka to już trzeci 9-darter w tym sezonie – poprzednie trafiał podczas Bahrain Darts Masters oraz Players Championship 1.

 

 

Czy dziewiąta lotka okazała się kluczowa dla przebiegu spotkania? Prawdopodobnie nie, ale w zdobyciu tytułu także nie przeszkodziła. Cross zdołał wyjść na prowadzenie 7:6, ale najpierw nie utrzymał przewagi rozpoczęcia lega, a w deciderze wyraźnie przegrał z Littlerem na punktacji.

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama