Obserwuj nas

Newsy

“Byliście fantastyczni” – Price zachwycony belgijską publicznością

Nie tylko poziom sportowy zdumiewał podczas pierwszego w tym sezonie turnieju z cyklu European Tour. Cichymi bohaterami weekendu byli belgijscy kibice, którzy choć nie szczędzili gardeł w dopingowaniu swoich, byli jednocześnie fair wobec przeciwników.

Źródło: Professional Darts Corporation

Zachwyty nad fanami pojawiały się od piątku do niedzieli. Warto zacząć od tego, że kibice licznie pojawili się na trybunach Oktoberhallen w Wieze, co tylko potwierdziło panujący boom na darta w Belgii. Głównym źródłem pozytywnych opinii na temat belgijskich kibiców było jednak ich zachowanie – podkreślali to także gracze z zagranicy. Choć Stephen Bunting stoczył dwa wyrównane boje z reprezentantami gospodarzy, nie uświadczył gwizdów przy lotkach meczowych. W social mediach pojawiły się nawet żartobliwe wezwania o przeniesienie mistrzostw świata do Wieze. Nieco mniej hojny był Luke Littler, który po meczu finałowym zaapelował o zorganizowanie w Belgii nocy Premier League. Słów uznania nie szczędził także Gerwyn Price – zarówno w wywiadach, jak i we wpisie na Instagramie. “Cóż, w ten weekend grałem trochę lepiej. Jeszcze nie wróciłem, ale powoli dochodzę do optymalnej formy. Belgia – byliście dla mnie fantastyczni przez cały weekend, cieszyłem się każdą minutą gry. Widzimy się w przyszłym roku!” – napisał The Iceman.

 

 

O ile rzeczywiście do Wieze gracze (prawdopodobnie) wrócą dopiero w przyszłym roku, Belgia jeszcze w tym sezonie będzie gospodarzem jednego z turniejów European Touru – we wrześniu impreza odbędzie się w Antwerpii.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama