Obserwuj nas

Newsy

World Grand Prix: PDC wydłuża spotkania!

PDC wraz z potwierdzeniem cen biletów na World Grand Prix poinformowała o rozszerzeniu formatu decydujących faz turnieju. Losy półfinałów rozstrzygną się na dystansie dziewięciu setów, a finał zostanie rozegrany w formacie best of 11.

Luke Humphries z trofeum za wygranie World Grand Prix
źródło: Professional Darts Corporation, pdc.tv

Format double in, double out pozostaje bez zmian, PDC jednak zdecydowała się na wydłużenie decydujących faz World Grand Prix. Półfinały zostaną rozegrane w formacie best of 9 (w zeszłorocznej edycji było to best of 7). Finał potrwa maksymalnie 11 setów. Każdy z nich tradycyjnie rozstrzygnie się w maksymalnie pięciu legach.


Na starcie stanie 32 zawodników, którzy zmierzą się w jedynym turnieju rozgrywanym w formacie DI/DO. Zmagania potrwają przez cały tydzień od 7 do 13 października, a trzyetapowa sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek 13 maja. Ceny biletów potwierdzone przez PDC wahają się od 26 do 41 funtów.

Rozgrywki również w tym roku zagoszczą w Morningside Arena w Leicester. Tytułu będzie bronił Luke Humphries, dla którego triumf w zeszłorocznym World Grand Prix był pierwszym w karierze zwycięstwem w turnieju telewizyjnym.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama