Obserwuj nas

Newsy

World Series of Darts: zmiana formatu turnieju finałowego

PDC podała informacje dotyczące rozgrywanych w Amsterdamie finałów cyklu World Series. Najważniejsza wiadomość dotyczy poszerzenia formatu turnieju – do gry przystąpi o ośmiu zawodników więcej niż w poprzednich edycjach.

Źródło: Professional Darts Corporation

Do tej pory w finałach brało udział 24 graczy. Kryteria “kwalifikacji” zmieniały się na przestrzeni lat – ostatnim razem turniej składał się z ośmiu najlepszych zawodników rankingu World Series, ośmiu zaproszonych graczy (w przypadku których powyższy ranking także odgrywał istotną rolę) oraz ośmiu najlepszych w specjalnych eliminacjach dla posiadaczy kart. O ile kryteria udziału w zawodach dalej są nieostre, tak jedno jest pewne – tym razem do gry przystąpi 32 uczestników.

Ta zmiana oznacza też, że turniej będzie bogatszy o jedną dodatkową sesję, ponieważ pierwsza runda zostanie rozegrana na przestrzeni dwóch dni.

 

 

Niezależnie od ostatecznych kryteriów kwalifikacji, ta zmiana otwiera drzwi przed reprezentantami Polski. Dobry wynik podczas turnieju w Gliwicach poskutkuje wysoką pozycją w rankingu całego cyklu, co może stanowić przepustkę do miejsca w turnieju finałowym.

Finały World Series zostaną rozegrane w dniach 13-15 września, a obrońcą tytułu będzie Michael van Gerwen.

ZOBACZ TEŻ
Gilding: nie martwię się kolejnym meczem. Doszedłem dalej niż kiedykolwiek
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama