Obserwuj nas

Newsy

Wyścig o Alexandra Palace, czyli podsumowanie Asian Tour 19-21

W miniony weekend 29-30 lipca w tajlandzkim Bangsaen odbyły się 3 kolejne turnieju z cyklu Asian Tour. Dwa z nich w sobotę, trzeci następnego dnia. Seria azjatycka wkracza w kluczowe momenty, bo do wyłonienia najlepszej czwórki, która awansuje na mistrzostwa świata w Londynie, pozostały już tylko 3 eventy.

Źródło: PDC

Wniebowzięty Matsuhiko – Asian Tour 19

Przez cały weekend brylował Paolo Nebrida. Filipińczyk trzy razy meldował się w finale, ale koniec końców każdy z nich przegrywał. Można to już nazwać małą klątwą, ponieważ w pięciu na sześć turniejów grał w finale, ale ani razu nie zdobywał tytułu.  Ostatecznie pierwszy sobotni event wygrał Tatsunami Mitsuhiko, dla którego jest to premierowy triumf w karierze w Asian Tourze. Tym samym Japończyk stał się 20. zwycięzcą turnieju w całej historii cyklu. Zawodnik na bieżąco relacjonował swoje przeżycia na Twitterze, a po wygranej napisał „Zrobiłem to. Zaraz się rozpłaczę”.

Pierwszy event zdominowali Japończycy, gdyż do półfinału obok Matsuhiko awansowali inni wysoko sklasyfikowani reprezentanci tego kraju: Tomoya Goto i Jun Matsuda.

Wyniki Asian Tour 19:

Półfinały:

🇵🇭 Paolo Nebrida (82,98) 5-3 🇯🇵 Tomoya Goto (85,00)

🇯🇵 Tatsunami Matsuhiko (90,99) 5-4 🇯🇵 Jun Matsuda (82,72)

Finał:

🇯🇵 Tatsunami Matsuhiko (88,76) 5-2 🇵🇭 Paolo Nebrida (78,85)

Zabójczo skuteczny Man Lok – Asian Tour 20

Po południu czasu polskiego swój trzeci tytuł Asian Touru zapewnił sobie Man Lok Leung. Po wyeliminowaniu w ćwierćfinale swojego partnera z World Cup of Darts 24-latek pozostał jedynym zawodnikiem spoza Filipin. Oprócz niego do najlepszej czwórki doszli oczywiście Paolo Nebrida (finalista), Rosendo Lubaton oraz Reynaldo Rivera. Reprezentant Hong Kongu dzięki temu triumfowi wyprzedził Juna Matsudę w Order of Merit i obecnie plasuje się na drugim miejscu.

Wyniki Asian Tour 20:

Półfinały:

🇵🇭 Paolo Nebrida (91,47) 5-2 🇵🇭 Rosendo Lubaton (80,14)

🇭🇰 Man Lok Leung (82,19) 5-2 🇵🇭 Reynaldo Rivera (76,97)

Finał:

🇭🇰 Man Lok Leung (93,44) 5-3 🇵🇭 Paolo Nebrida (90,62)

Doświadczenie górą – Asian Tour 21

W niedzielny turniej Lourence Ilagan wchodził z nadzieją, że już teraz zapewni sobie występ w mistrzostwach świata 2024. Liderowi rankingu Asian Touru do tego sukcesu wystarczył występ w półfinale, gdzie jednak przegrał ze swoim rodakiem Paolo Nebridą. W drugim półfinale walczyli legenda tego sportu Paul Lim i japońska gwiazda młodego pokolenia Tomoya Goto. Po wyrównanym starciu cieszyć się mógł Paul Lim, który pomimo 69 lat na karku w dalszym ciągu udowadnia, że jest w stanie zdobywać tytuły. Wygrywając w finale 5-1 z Nebridą, Singapurczyk dopisał koło swojego nazwiska czwarty tytuł Asian Touru.

Wyniki Asian Tour 21:

Półfinały:

🇵🇭 Paolo Nebrida (94,69) 5-4 🇵🇭 Lourence Ilagan (85,19)

🇸🇬 Paul Lim (87,42) 5-3 🇯🇵 Tomoya Goto (87,29)

Finał:

🇸🇬 Paul Lim (91,74) 5-1 🇵🇭 Paolo Nebrida (85,70)

Nowe serce azjatyckiego darta

Filipiny obecnie są bez dwóch zdań potęgą na dalekim wschodzie. W top 16 Order of Merit Asian Touru mają aż sześciu reprezentantów. Do tego grona dołączył w ten weekend Alexis Toylo, który dochodził do półfinału czy ćwierćfinału, a dodatkowo w dwóch eventach notował najwyższą średnią turniejową z całej stawki. Na uwagę zasługuje również Reynaldo Rivera. W pierwszym turnieju tego weekendu popisał się dwoma meczami powyżej średniej 100 punktów, dochodząc do ćwierćfinału. Najpierw z kwitkiem odprawił Christiana Pereza grając na poziomie 105,47 w fazie last 32, natomiast w ćwierćfinale, mając średnią 104,85, czyli aż o prawie 13 punktów więcej niż rywal, przegrał z późniejszym triumfatorem – Matsuhiko. W turnieju nr 20 serii azjatyckiej Rivera zaszedł jeszcze dalej – w półfinale znowu uległ zwycięzcy całego eventu – Man Lok Leungowi.

Rzućmy okiem na ranking

Warto przypomnieć, że najlepsza czwórka klasyfikacji Asian Touru zakwalifikuje się do mistrzostw świata. Pierwszym zawodnikiem, któremu się to udało jest Lourence Ilagan. Mocne pozycje przed ostatnimi turniejami mają również Man Lok Leung oraz Paolo Nebrida. Na czwartym miejscu plasuje się Jun Matsuda, która ma za sobą nie najlepszy weekend. Może się okazać, że nawet piąta lokata będzie premiowana awansem do Ally Pally ze względu na kwalifikacje dla finalistów mistrzostw Azji, które odbędą się w październiku. Sytuacja w Asian Tour Order of Merit po 21 na 24 eventy:

ZOBACZ TEŻ
Wade: wygrałem więcej niż ktokolwiek poza Taylorem i van Gerwenem

Ostatnie 3 eventy cyklu Asian Tour rozegrane zostaną 9-10 września w Qingdao w Chinach.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama