Zwycięstwo do zapomnienia. Szagański w drugiej rundzie mistrzostw świata!

Gramy dalej! To nie był najlepszy mecz w historii darta, ale to już nie ma żadnego znaczenia. Radek Szagański wygrał 3:2 z Marko Kantele w pierwszej rundzie mistrzostw świata, choć ani na moment nie zbliżył się do optymalnej dyspozycji.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pierwszy set zaczął się bardzo nerwowo. Polak często mylił się zarówno na sektorach, jak i na doublach. Kantele był jednak słabszy i choć już na start mogło dojść do przełamania z jego strony, kluczowa okazała się pomyłka na topie. Mimo problemów, pierwsza partia padła łupem Szagańskiego – skończyło się wynikiem 3:1.

Druga odsłona była równie niemrawa, a co gorsza – znacznie mniej szczęśliwa dla naszego reprezentanta. Znów było mnóstwo pomyłek, ale tym razem po deciderze wygrał Kantele.

Decydującym legiem skończył się także trzeci set – niestety, ten znów okazał się przegrany. Fin skorzystał z ogromu pomyłek na podwójnych, podwyższając stan meczu. Wizja porażki Polaka była coraz bliżej, ale czwarta partia była trochę bardziej szczęśliwa. Gra nie wyglądała dobrze, ale Szagański wygrał ją 3:1.

Ostatni set nie przyniósł większych emocji – Szagański wygrał go 3:0, awansując do drugiej rundy. Tam czeka już Raymond van Barneveld, z którym trzeba będzie wygrać, by utrzymać kartę.