Obserwuj nas

Newsy

Zwycięstwo do zapomnienia. Szagański w drugiej rundzie mistrzostw świata!

Gramy dalej! To nie był najlepszy mecz w historii darta, ale to już nie ma żadnego znaczenia. Radek Szagański wygrał 3:2 z Marko Kantele w pierwszej rundzie mistrzostw świata, choć ani na moment nie zbliżył się do optymalnej dyspozycji.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pierwszy set zaczął się bardzo nerwowo. Polak często mylił się zarówno na sektorach, jak i na doublach. Kantele był jednak słabszy i choć już na start mogło dojść do przełamania z jego strony, kluczowa okazała się pomyłka na topie. Mimo problemów, pierwsza partia padła łupem Szagańskiego – skończyło się wynikiem 3:1.

Druga odsłona była równie niemrawa, a co gorsza – znacznie mniej szczęśliwa dla naszego reprezentanta. Znów było mnóstwo pomyłek, ale tym razem po deciderze wygrał Kantele.

Decydującym legiem skończył się także trzeci set – niestety, ten znów okazał się przegrany. Fin skorzystał z ogromu pomyłek na podwójnych, podwyższając stan meczu. Wizja porażki Polaka była coraz bliżej, ale czwarta partia była trochę bardziej szczęśliwa. Gra nie wyglądała dobrze, ale Szagański wygrał ją 3:1.

Ostatni set nie przyniósł większych emocji – Szagański wygrał go 3:0, awansując do drugiej rundy. Tam czeka już Raymond van Barneveld, z którym trzeba będzie wygrać, by utrzymać kartę.

 

————————————

🇵🇱 Radek Szagański 3:2 🇫🇮 Marko Kantele
(3:1, 2:3, 2:3, 3:1, 3:0)

Średnie: 82,40 – 78,47

Podwójne: 33,3% (13/39) – 28,6% (8/28)

Maksy: 0 – 3

ZOBACZ TEŻ
World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, transmisja
1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Paweł Pok

    Paweł Pok

    20 grudnia, 2023 o 15:20

    Było widać po Radku że był zestresowany i puścił go stres dopiero w deciderze co znaczy że ma mocne nerwy jak wyjdzie z barneyem od początku tak jak w piątym secie z Kantele to ma szanse

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama