Obserwuj nas

Newsy

Anderson pokazał klasę! Drugi dzień zmagań w Ally Pally za nami

Wieczorna sesja kolejnego dnia mistrzostw świata nie przyniosła większych niespodzianek – wszyscy faworyci meldują się w kolejnych rundach.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczór w Londynie rozpoczął się starciem Jamie’ego Hughesa z Davidem Cameronem – na papierze zapowiadającym się na najbardziej wyrównany pojedynek tej sesji. Przewidywania sprawdziły się i to czterosetowe spotkanie obaj bohaterowie rozegrali na zbliżonym, niekoniecznie najwyższym poziomie. Mimo to kibice mogli być zadowoleni po obejrzeniu aż trzech deciderów, w których o włos ważyły się losy meczu. Ostatecznie górą z tego nieprzewidywalnego spotkania wyszedł jednak Hughes i to on zmierzy się w kolejnym meczu z Krzysztofem Ratajskim.

Tyle samo setów przynieśli nam Keane Barry i Reynaldo Rivera. Irlandczyk podołał roli faworyta i mimo dość wyrównanej gry, zdarzających się potknięć oraz gładko przegranego jednego z setów, zachował chłodniejszą głowę i dowiózł prowadzenie do końca, tym samym meldując się w drugiej rundzie, gdzie już czeka na niego Michael van Gerwen.

Czterosetowe granie kontynuowali również Scott Williams i Haruki Muramatsu. Patrząc na liczby, widać, że to spotkanie stało na wyższym poziomie niż dwa wcześniejsze – warto wspomnieć imponującą statystykę Williamsa, który osiągnął aż 64% skuteczności na podwójnych. Dwa sety do zera, dwa decidery i po dobrym, emocjonującym meczu Anglik może przygotowywać się już do starcia z Dannym Noppertem w kolejnej fazie turnieju.

Gary Anderson jako jedyny w tej sesji nie dał wyrwać sobie nawet jednej partii, choć Simon Whitlock miał do tego okazję. Szkot był o klasę lepszy, średnią zbliżył się do 100 punktów, podwójne rzucał ze skutecznością 50% i od początku do końca kontrolował spotkanie, oddając Australijczykowi zaledwie trzy legi. Whitlock u schyłku rywalizacji poczuł delikatny wiatr w żagle, doprowadził do decidera, jednak Anderson skutecznie zgasił jego nadzieje, kończąc mecz checkoutem 116.

Mistrzostwa świata PDC 2024 – wyniki 2. dnia turnieju

Sesja wieczorna:

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Jamie Hughes (81,36) 3:1 🇨🇦 David Cameron (82,19)

1. runda: 🇮🇪 Keane Barry (86,68) 3:1 🇵🇭 Reynaldo Rivera (87,38)

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Williams (90,68) 3:1 🇯🇵 Haruki Muramatsu (90,43)

2. runda: 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Gary Anderson (98,29) 3:0 🇦🇺 Simon Whitlock (88,38)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama