Obserwuj nas

PDC

Co nas czeka w styczniu w PDC?

Emocje po mistrzostwach świata niektórych z pewnością jeszcze nie opuściły, ale darterskie zmagania trwają dalej. W tym miesiącu zawodnicy – w tym całkiem solidna pula Polaków – powalczą o karty PDC w Q-Schoolu, World Series of Darts zainaguruje tegoroczny światowy tour imprezami w Bahrajnie i Holandii, a także rozpocznie się Challenge Tour.

Źródło: PDC

Mogłoby się wydawać, że darterski styczeń jest jedynie rozgrzewką przed nadchodzacą Premier League, ale w tym roku, głównie za sprawą zmagań w Q-Schoolu, może on dostarczyć wielu emocji. Walka o karty PDC na lata 2024-2025 rozpocznie się już w poniedziałek 8 stycznia i potrwa przez cały nadchodzący tydzień. Pośród zawodników, którzy zbiorą się w Milton Keynes (brytyjska część Q-School) oraz niemieckim Kalkar (część europejska) jest aż piętnastu Polaków. Rozgrywki te będą jednak emocjonujące nie tylko z powodu występów naszych rodaków – obie listy startowe zawierają ciekawe nazwiska. O kartę zawodniczą powalczy między innymi zeszłoroczny mistrz świata WDF Andy Baetens, przyciągająca tłumy fanów Fallon Sherrock, najszybciej rzucający Amerykanin Danny Lauby, dwukrotny mistrz świata PDC John Part, czy zgłaszający zeszłorocznymi występami gotowość powrotu do PDC Jelle Klaasen.

Po emocjach związanych z „rozdaniem” kart zawodniczych na najbliższe dwa sezony czeka nas również inauguracja zmagań na zapleczu PDC, czyli Winmau Challenge Tourze. W dniach 19-21 stycznia rozegranych zostanie pięć pierwszych turniejów. Skład rozgrywek jest siłą rzeczy jeszcze nieznany, bo będzie on polem bitwy dla tych, którzy z Q-Schoolu wrócą na tarczy. Stawka jest jednak warta zaciętej walki – na dwóch najlepszych w klasyfikacji końcowej czekają karty PDC oraz gwarantowane miejsca w najbliższych mistrzostwach świata. Zwycięzca cyklu zagwarantuje sobie miejsce również w Grand Slam of Darts.

W styczniu rozpoczną się także rozgrywki World Series of Darts. Inauguracja serii, podczas której gwiazdy światowego darta mierzą się z najlepszymi lokalnymi zawodnikami, rozpocznie się w Bahrajnie, gdzie 18-19 stycznia odbędzie się druga edycja Bahrain Darts Masters. Występ w imprezie potwierdzili póki co broniący tytułu z zeszłorocznych zmagań Michael Smith, Michael van Gerwen, Peter Wright i Gerwyn Price. Gospodarzy reprezentować będzie sześciu zawodników z regionu azjatyckiego oraz dwóch bahrajńskich kwalifikantów.

Następnie przyjdzie czas na zmagania w Dutch Darts Masters, powracających do kalendarza World Series of Darts po rocznej przerwie. Na starcie imprezy rozgrywającej się w dniach 26-27 stycznia według zapowiedzi na pewno staną Michael Smith, Michael van Gerwen, Dimitri van den Bergh, Danny Noppert, Dirk van Duijvenbode oraz Raymond van Barneveld. W poprzedniej, i pierwszej zarazem, edycji Dutch Darts Masters, triumfował The Dreammaker.

PDC EU & UK Qualifying School

Kiedy: 8 – 14 stycznia 2024

Gdzie: Kalkar, Niemcy (EU), Marshall Arena, Milton Keynes (UK)

Występy Polaków: Krzysztof Kciuk, Radek Szagański, Sebastian Białecki, Krzysztof Chmielewski, Tytus Kanik, Sebastian Steyer, Łukasz Wacławski, Wojciech Bruliński, Mirosław Grudziecki, Damian Pałaszewski, Mikołaj Konefał, Sylwester Karbowiak, Marcin Słomski, Kamil Janowicz (UK), Łukasz Sawicki (UK)

Transmisja: relacja na żywo na DartConnect

Winmau Challenge Tour 1-5

Gdzie: Marshall Arena, Milton Keynes

Kiedy: 19 – 21 stycznia 2024

Transmisja: relacja na żywo na DartConnect

Bahrain Darts Masters

Kiedy: 18 – 19 stycznia 2024

Gdzie: Bahrain International Circuit, Sakhir, Bahrajn

Transmisja: pdc.tv, Viaplay

Dutch Darts Masters

Kiedy: 26 – 27 stycznia 2024

Gdzie: Maaspoort Den Bosch, ‘s-Hertongenbosch (Den Bosch), Holandia

Transmisja: pdc.tv, Viaplay

ZOBACZ TEŻ
Humphries: czasami jestem głupi. Powinienem być silniejszy
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama