Obserwuj nas

Newsy

Debiutant w Grand Slam of Darts. Fenomenalny sezon Buntza

Stowe Buntz ten rok zapamięta na zawsze. Jest już pewny gry w mistrzostwach świata PDC, a teraz dołożył jeszcze do tego awans do Grand Slam of Darts. Dało mu to zwycięstwo w CDC Continental Cup.

Źródło: PDC

Na udział Amerykanina w turnieju musiało się złożyć kilka rzeczy. Poza wysokim poziomem sportowym potrzebował także… nowych przepisów i odrobiny szczęścia. Początkowo udział w Grand Slam of Darts zapewniony miał mistrz Ameryki Północnej, którym w maju został Jeff Smith, ale nowe przepisy nie pozwoliły mu uzyskać przepustki do rozgrywek, ponieważ posiada kartę już dłużej niż rok z rzędu.

W związku z tym sprawa gry w Wolverhampton pozostała otwarta. Dwudniowe zmagania szesnastu darterów rozpoczęły się dla Buntza w piątek od triumfu z Jake’iem Macmillanem, którego skończył z średnią powyżej 100 punktów. Jak się okazało – to był jedyny mecz, gdzie udało się taki rezultat osiągnąć.

Finałowy dzień Buntz okrasił pewnymi wygranymi z Larrym Butlerem (6:2) i Jacobem Taylorem (7:2). W spotkaniu o trofeum spotkał się z rodakiem – Jasonem Brandonem i tam miał już trochę więcej kłopotów. Poradził sobie jednak z nimi, kończąc rywalizację z wynikiem 8:6.

Półfinały:

(8) 🇺🇸 Jason Brandon (88.6) 7:4 (4) 🇨🇦 David Cameron (87.1)

(2) 🇺🇸 Stowe Buntz (83.1) 7:2 (6) 🇨🇦 Jacob Taylor (83.2)

Finał:

(2) 🇺🇸 Stowe Buntz (84.98) 8:6 (8) 🇺🇸 Jason Brandon (85.06)

 

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama