Obserwuj nas

Newsy

Nadzieje na dobry wynik. Drugi Nowozelandczyk z kwalifikacją do MŚ

Grono uczestników mistrzostw świata PDC zaczyna nam się powoli domykać. Haupai Puha w niedzielę wygrał turniej Oceanic Masters, dzięki czemu dołączył do grona szczęśliwców, którzy powalczą o najważniejsze trofeum w kalendarzu.

Źródło: PDC

W związku z tym Hopes musiał odmówić federacji WDF i zrezygnować z udziału w jej mistrzostwach świata. W Alexandra Palace wystąpi wraz z rodakiem – Benem Robbem, który wcześniej uzyskał kwalifikację poprzez turniej dla DPNZ (Darts Players New Zealand).

Oceanic Masters był toczony w formacie setowym. Większość rund była rozgrywana do dwóch wygranych, a dopiero w półfinałach i finale gracze toczyli bój do trzech.

Puha – jako rozstawiony z dwójką zawodnik – zaczął od fazy “last 32”. Pierwsze dwa mecze wygrał do zera i oba skończył z średnią wyższą niż 90 punktów. W szczególności dobrze wyszedł mu mecz trzeciej rundy, gdzie musiał rywalizować z niewygodnym Bradleyem Marshem.

W ćwierćfinale nie był już tak perfekcyjny, bo Joe Comito urwał mu seta na 1:0. Puha odrobił straty, wygrywając drugiego 3:0, ale w trzecim był już potrzebny decider i był on bardzo nerwowy i obaj mieli swoje szanse meczowe. Hopes zamknął rywalizację dopiero ostatnią lotką w dłoni, gdy pozostawił sobie 32 do końca.

Po wygranym 3:1 półfinale z Jeremym Faggiem o udział w mistrzostwach świata zagrał z “jedynką” – Malem Cumingiem. Ta rywalizacja – choć legowo była całkiem zacięta – pokazała kolejny raz siłę Puhy. Kolejne zwycięstwo 3:1 dało upragniony cel.

Półfinały:

🇦🇺 (1) Mal Cuming (87.5) 3:2 🇳🇿 (12) Hipirini Te Whakaara (74.71)

🇳🇿 (2) Haupai Puha (90.78) 3:1 🇦🇺 (3) Jeremy Fagg (84.74)

Finał:

🇳🇿 (2) Haupai Puha (94.72) 3:1 🇦🇺 (1) Mal Cuming (89.67)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama