Obserwuj nas

Newsy

Dobey był nie do ogrania. Ratajski odpadł z turnieju w Riesie

Chris Dobey pokonał Krzysztofa Ratajskiego w meczu 2. rundy International Darts Open 2024. Mecz stał na fantastycznym poziomie – Polak nie odstawał od genialnie grającego rywala, ale koniec końców przegrał 4:6.

Źródło: Professional Darts Corporation

Mecz zaczął się niezwykle efektownie. Anglik od początku rewelacyjnie prezentował się na punktacji, co pozwoliło mu łatwo wygrać pierwszą partię. Zapowiadało się na natychmiastowe przełamanie, ale Polak wyszedł obronną ręką, zamykając 125-punktowy finisz. Trzy środki – czerwony, zielony, czerwony – utrzymały go w zasięgu rywala.

 

 

Dobey nie miał zamiaru być gorszy, bo w kolejnej partii rzucił big fisha – 170 punktów, najwyższy możliwy checkout. Ratajski zachował jednak zimną krew – najpierw doprowadził do wyrównania, a później zgarnął przełamanie i wyszedł na prowadzenie 3:2.

 

 

Radość nie potrwała jednak długo. Hollywood pozostawał nieomylny na podwójnych – w kolejnej partii miał tylko jedną szansę na zewnętrznym pierścieniu, która okazała się wystarczająca. Przy stanie 3:3 zaliczył z kolei siedem perfekcyjnych lotek. Choć zejście na dziewiętnastki okazało się chybione, szybko zgarnął czwartą partię.

Ósmy leg to kolejne w tym spotkaniu wyrównanie. Dobey zaliczył kilka wpadek na punktacji, ale chwilę później wrócił do optymalnej dyspozycji. 10-darter przyniósł mu prowadzenie 5:4, a po chwili przełamał Ratajskiego, awansując do trzeciej rundy turnieju.

 

INTERNATIONAL DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, TRANSMISJA

 

International Darts Open 2024 – 2. runda

🇵🇱 (12) Krzysztof Ratajski 4:6 :england: Chris Dobey

Średnia: 99,60 – 111,19

Podwójne: 50,0% (4/8) – 54,5% (6/11)

Maksy: 1 – 4

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama